Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Małopolskie: Powstał przewodnik GPS po Tarnowie

0
Podziel się:

Władze Tarnowa (woj. małopolskie) udostępniły turystom nowoczesny przewodnik
po mieście oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS. Bezpłatna aplikacja zawiera
rozbudowane informacje o atrakcjach turystycznych.

Władze Tarnowa (woj. małopolskie) udostępniły turystom nowoczesny przewodnik po mieście oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS. Bezpłatna aplikacja zawiera rozbudowane informacje o atrakcjach turystycznych.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka, bezpłatną aplikację do nawigacji można pobrać ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji www.tarnow.travel. Program współpracuje z systemami operacyjnymi Windows CE i Windows Mobile 5/6.

"To w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną" - podkreśliła Kunc-Pławecka.

Informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa dostępne są zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Zostały one zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach.

Podróżny ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy - ogrodzie, Mościcach oraz centrum miasta. Można również zaplanować własne trasy zwiedzania.

Dla turystów bez własnych urządzeń do nawigacji, Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało 6 GPS-ów z zainstalowanymi aplikacjami. Wypożyczenie ich jest bezpłatne. (PAP)

rgr/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)