Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Prawie 17,9 mln zł na remonty lokalnych dróg w 2014 r.

0
Podziel się

Prawie 17,9 mln zł przeznaczono dla woj. małopolskiego na dofinansowanie
remontów dróg w ramach programu przebudowy dróg lokalnych w 2014 r. W tym roku region miał na
realizację programu prawie 71,5 mln zł.

bEpGzYsB

Prawie 17,9 mln zł przeznaczono dla woj. małopolskiego na dofinansowanie remontów dróg w ramach programu przebudowy dróg lokalnych w 2014 r. W tym roku region miał na realizację programu prawie 71,5 mln zł.

Jak poinformowała w poniedziałek Monika Frenkiel z biura prasowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, komisja powołana przez wojewodę małopolskiego zakończyła ocenę wniosków złożonych w naborze do przyszłorocznej edycji programu.

Samorządy złożyły 69 wniosków, w tym 25 powiaty oraz 44 gminy. 65 z nich uzyskało pozytywną ocenę merytoryczną, a cztery odrzucono ze względu na braki formalne.

bEpGzYsD

Odrzucone samorządy mogą w ciągu 14 dni zgłaszać zastrzeżenia do list rankingowych, które rozpatrzy komisja powołana przez wojewodę. Następnie przekaże on listę zakwalifikowanych wniosków ministrowi administracji i cyfryzacji. Na jej zaakceptowanie minister będzie miał czas do 20 grudnia tego roku.

w ramach programu gminy i powiaty mogą starać się o przyznanie dotacji na pokrycie 30 proc. kosztów inwestycji drogowych, planowanych na przyszły rok. Dotacja nie może przekroczyć 3 mln zł. (PAP)

rgr/ amac/

bEpGzYte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)