Notowania

wiadomości
03.09.2013 12:07

Małopolskie: Urzędniczka podejrzana w śledztwie o zmowę autostradową

Pracownica Urzędu Miasta Tarnowa Danuta B. jest kolejną osobą podejrzaną w śledztwie dotyczącym zmowy autostradowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pracownica Urzędu Miasta Tarnowa Danuta B. jest kolejną osobą podejrzaną w śledztwie dotyczącym zmowy autostradowej. *

Informację, podaną przez Radio RDN Małopolska, potwierdziła we wtorek PAP w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

"Potwierdzam, że pracownica Urzędu Miasta Tarnowa Danuta B. została zatrzymana przez funkcjonariuszy ABW na zlecenie prokuratury w ramach śledztwa nadzorowanego przez wydział VI ds. przestępczości gospodarczej w Krakowie" - powiedział PAP prok. Janusz Hnatko.

Jak poinformował, sąd na wniosek prokuratora aresztował Danutę B. na trzy miesiące. "Śledztwo w tej sprawie jest w toku, są wykonywane i planowane czynności procesowe, które nie mogą być upublicznione ze względu na dobro postępowania" - powiedział Hnatko. Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie ujawnia zarzutów, jakie zostały postawione urzędniczce.

Postępowanie dotyczy zmowy firm przy przetargu na budowę połączenia autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie. Jak informowała w lipcu prokuratura, jest to wątek zmowy przetargowej ujawniony w toku śledztwa prowadzonego w sprawie budowy tzw. szybkiego tramwaju w Krakowie.

Zarzuty zmowy przetargowej w tym wątku usłyszało poprzednio siedem osób ze spółek wykonujących prace drogowe. Dodatkowo dwie z nich mają zarzuty prania brudnych pieniędzy, a jedna zarzuty związane z przestępstwami przeciwko wiarygodności dokumentów. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wobec trójki pozostałych podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 200 tys. zł (wobec jednego) i 300 tys. zł (wobec dwóch podejrzanych).

W śledztwie pokrzywdzonym jest gmina miasta Tarnowa, ponieważ chodzi o przetarg organizowany przez Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie. Była to jednostka budżetowa gminy miasta Tarnowa, zlikwidowana uchwałą Rady Miasta ze stycznia 2012 roku.

Za udział w zmowie przetargowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za pozostałe przestępstwa kara od 8 do 10 lat.

Czynności w tej sprawie wykonuje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem prokuratury. (PAP)

hp/ bno/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz