Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Manewry służb ratowniczych na terenie terminalu Orlen Gaz w Płocku

0
Podziel się:

Na terenie należącego do Orlen Gaz terminalu LPG w Płocku (Mazowieckie) odbyły
się w czwartek manewry służb ratowniczych, w tym jednostek straży pożarnej, sprawdzające ich
przygotowanie i współdziałanie na wypadek zagrożeń.

Na terenie należącego do Orlen Gaz terminalu LPG w Płocku (Mazowieckie) odbyły się w czwartek manewry służb ratowniczych, w tym jednostek straży pożarnej, sprawdzające ich przygotowanie i współdziałanie na wypadek zagrożeń.

Były to pierwsze ćwiczenia po modernizacji podziemnej infrastruktury przeciwpożarowej płockiego terminalu LPG. Orlen Gaz to spółka należąca do PKN Orlen i największy podmiot na krajowym rynku gazu płynnego.

Jak poinformowała PAP Agnieszka Woźniak z Orlen Gaz, na wrzesień zaplanowano podobne manewry na terenie należącego do spółki terminalu LPG w Sokółce (Podlaskie).

"Zakłady o dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej są zobowiązane do organizowania ćwiczeń manewrowych co trzy lata. Sprawdzają przede wszystkim procedury, systemy bezpieczeństwa i współpracę jednostek ratunkowych, ale również postawy, czas reakcji pracowników i gotowość do udzielenia pierwszej pomocy" - wyjaśniła Woźniak.

W manewrach na terenie płockiego terminalu LPG, których głównym organizatorem była mazowiecka komenda Państwowej Straży Pożarnej, uczestniczyło 14 strażackich wozów bojowych, w tym zakładowej straży pożarnej PKN Orlen. W ćwiczeniach wzięła również udział specjalistyczna jednostka ratownictwa chemicznego, a także policja i pogotowie ratunkowe.

W trakcie manewrów realizowano m.in. scenariusz symulowanego wypadku autocysterny, która wjeżdżając na teren terminalu uderza w rurociąg przesyłowy LPG, a inna autocysterna, próbująca wyjechać z zakładu, ulega awarii. Nad obiektem unosi się chmura gazu, ulatniającego się z uszkodzonego zbiornika samochodu.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz z grupy PKN Orlen jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego. Spółka zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Posiada m.in. sześć rozlewni, terminale lądowe w Płocku i Sokółce, a także terminal morski w Szczecinie, przystosowany do rozładunku statków z gazem i magazynowania dostaw. (PAP)

mb/ mki/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)