Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Manifestacje w Gruzji. Nie chcą prezydenta

0
0
0
Podziel się

Około sześciu tysięcy zwolenników opozycji domagało się na ulicach Tbilisi ustąpienia Micheila Saakaszwilego.

Manifestacje w Gruzji. Nie chcą prezydenta
(ec.europa.eu)
bCPbIPUB

Około sześciu tysięcy zwolenników gruzińskiej opozycji domagało się na ulicach Tbilisi ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego, którego opozycja oskarża o autorytaryzm.

W odpowiedzi na apel opozycji manifestanci przemaszerowali przez stolicę na plac Wolności w centrum miasta, skandując hasła, w których domagali się ustąpienia prezydenta.

Nino Burdżanadze, opozycyjna polityk, była przewodnicząca gruzińskiego parlamentu i ważna postać rewolucji róż, która doprowadziła do władzy Saakaszwilego w 2003 roku, określiła sobotnią demonstrację jako _ decydującą bitwę _. - _ Walczymy o demokrację i przeciwko neobolszewizmowi _ - powiedziała agencji AFP.

Organizacje opozycyjne oskarżyły władze o to, że jeszcze przed manifestacją doszło do zatrzymań opozycjonistów i należących do nich pojazdów. Gruzińskie MSW nazwało te oskarżenia _ całkowicie fałszywymi _. W Tbilisi rozmieszczono policjantów w rynsztunku bojowym, zwłaszcza w rejonie parlamentu.

bCPbIPUD

Prozachodni prezydent Saakaszwili jest oskarżany przez opozycję o autorytaryzm i odpowiedzialność za fiasko w konfrontacji militarnej z Rosją w sierpniu 2008 roku, która doprowadziła do oderwania się separatystycznych terytoriów Abchazji i Osetii Południowej, uznanych za niezależne przez Moskwę. Od tamtej pory Rosja i Gruzja nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

bCPbIPVe
saakaszwili
prezydent
gruzja
manifestacje
protesty
opozycja
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
pap
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)