Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Manifestacje w Gruzji. Nie chcą prezydenta

0
Podziel się:

Około sześciu tysięcy zwolenników opozycji domagało się na ulicach Tbilisi ustąpienia Micheila Saakaszwilego.

Manifestacje w Gruzji. Nie chcą prezydenta
(ec.europa.eu)

Około sześciu tysięcy zwolenników gruzińskiej opozycji domagało się na ulicach Tbilisi ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego, którego opozycja oskarża o autorytaryzm.

W odpowiedzi na apel opozycji manifestanci przemaszerowali przez stolicę na plac Wolności w centrum miasta, skandując hasła, w których domagali się ustąpienia prezydenta.

Nino Burdżanadze, opozycyjna polityk, była przewodnicząca gruzińskiego parlamentu i ważna postać rewolucji róż, która doprowadziła do władzy Saakaszwilego w 2003 roku, określiła sobotnią demonstrację jako _ decydującą bitwę _. - _ Walczymy o demokrację i przeciwko neobolszewizmowi _ - powiedziała agencji AFP.

Organizacje opozycyjne oskarżyły władze o to, że jeszcze przed manifestacją doszło do zatrzymań opozycjonistów i należących do nich pojazdów. Gruzińskie MSW nazwało te oskarżenia _ całkowicie fałszywymi _. W Tbilisi rozmieszczono policjantów w rynsztunku bojowym, zwłaszcza w rejonie parlamentu.

Prozachodni prezydent Saakaszwili jest oskarżany przez opozycję o autorytaryzm i odpowiedzialność za fiasko w konfrontacji militarnej z Rosją w sierpniu 2008 roku, która doprowadziła do oderwania się separatystycznych terytoriów Abchazji i Osetii Południowej, uznanych za niezależne przez Moskwę. Od tamtej pory Rosja i Gruzja nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t82520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gruzini;protestuja;przeciw;saakaszwilemu,171,0,722859.html) Gruzini protestują przeciw Saakaszwilemu Opozycja oskarża prezydenta o monopolizowanie władzy od 2003 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t139594.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/hiszpania;manifestuja;bo;nie;maja;pracy,201,0,831433.html) Hiszpania: Manifestują, bo nie mają pracy Co piąta osoba w wielu produkcyjnym w kraju jest bezrobotna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)