Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcin Bosacki odebrał nominację na ambasadora RP w Kanadzie

0
Podziel się:

Marcin Bosacki odebrał we wtorek z rąk szefa MSZ Radosława Sikorskiego
nominację na stanowisko ambasadora RP w Kanadzie. Sikorski wręczył też byłemu rzecznikowi prasowemu
MSZ Odznakę Honorową "Bene Merito".

Marcin Bosacki odebrał we wtorek z rąk szefa MSZ Radosława Sikorskiego nominację na stanowisko ambasadora RP w Kanadzie. Sikorski wręczył też byłemu rzecznikowi prasowemu MSZ Odznakę Honorową "Bene Merito".

"Kanada to kraj ważny, przyjazny Polsce, pierwszy, który ratyfikował nasze wejście do Sojuszu Północnoatlantyckiego; kraj w którym zaczynamy mieć poważne interesy gospodarcze w związku z inwestycjami KGHM i który czasami czuje się trochę na uboczu wielkiego południowego sąsiada" - mówił Sikorski wręczając Bosackiemu nominację ambasadorską.

Bosacki wyraził nadzieję, że jako ambasadorowi uda mu się na różnych polach wzmocnić współpracę Polski i Kanady. "Na pewno na polu gospodarczym jest sporo do zrobienia. Oprócz inwestycji polskich KGHM i Orlen w Kanadzie, z całą pewnością przydałyby się większe inwestycje kanadyjskie w Polsce" - powiedział. Jego zdaniem wzmocnienia wymaga też współpraca polsko-kanadyjska na polu politycznym i bezpieczeństwa, w ramach NATO.

Odznakę Honorową "Bene Merito" Bosacki otrzymał za to, że jako rzecznik prasowy MSZ "w sposób wyjątkowo skuteczny realizował założenia polityki informacyjnej resortu", a ponadto "obowiązki rzecznika wypełniał rzetelnie, profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem".

Bosacki został wyróżniony także za skuteczne wdrożenie nowego portalu internetowego MSZ oraz nowych portali internetowych ambasad i konsulatów Polski na całym świecie oraz za to, że "wprowadził media społecznościowe w tym Twittera do kanonu narzędzi komunikacyjnych resortu".

Jak napisał Sikorski uzasadniając przyznanie byłemu rzecznikowi resortu odznaki "Bene Merito", reprezentowane przez Bosackiego "wysokie standardy oraz wiedza merytoryczna w dziedzinie Public Relations i mediów oraz zorientowanie na realizację misji MSZ wzmocniły wizerunek i pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

"Dzięki temu, że tak odważnie weszliśmy w promocję Polski za pomocą nowoczesnych środków łączności i forów społecznościowych dzisiaj (polskie) MSZ jest uznawane za jedno z najskuteczniejszych na świecie w tej coraz ważniejszej domenie" - powiedział szef MSZ podczas uroczystości.

Jak przekonywał, obecny portal internetowy resortu, to "nie tylko jeden z najlepszych portali w polskiej administracji państwowej, ale także jeden z najlepszych wśród portali ministerstw spraw zagranicznych na całym świecie".

"Dzięki pana pracy - i całego zespołu - jesteśmy skuteczniejsi; nasza siła rażenia stała się mocniejsza. Muszę powiedzieć, że jako rzecznik prawie dorównał pan rzecznikowi tysiąclecia Piotrowi Paszkowskiemu, stąd ten medal" - dodał Sikorski, wręczając Bosackiemu odznakę "Bene Merito". Szef MSZ zażartował też, że część odpowiedzialności za to, że bywa nazywany "twitterowym ministrem", ponosi właśnie Bosacki.

Bosacki funkcję rzecznika prasowego MSZ objął we wrześniu 2010 r. Zastąpił wtedy na tym stanowisku Piotra Paszkowskiego, który rozpoczął pracę na stanowisku szefa gabinetu politycznego Sikorskiego.

Nowy ambasador RP w Kanadzie był od 2007 roku korespondentem "Gazety Wyborczej" w USA. W latach 2000-2006 kierował działem zagranicznym "Gazety", wcześniej był jego wiceszefem i redaktorem w dziale politycznym. Pracę w "Gazecie" zaczął w 1990 roku jako reporter oddziału w Poznaniu, w latach 1991-93 był sekretarzem redakcji oddziału.

W drugiej połowie lat 80. był działaczem podziemnych Szkolnych Kół Oporu Społecznego i Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Poznaniu, redaktorem pism "Głos SKOS-ów" i "Podaj dalej". Ukończył historię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorem książki "Podziemie w Cegielskim" oraz laureatem wyróżnienia Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst "Państwo Elektromis". (PAP)

mzk/ son/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)