Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marszałek Małopolski wrócił do pracy

0
Podziel się:

Marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara po kilkumiesięcznej
nieobecności spowodowanej chorobą i rekonwalescencją wrócił we wtorek do pracy.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara po kilkumiesięcznej nieobecności spowodowanej chorobą i rekonwalescencją wrócił we wtorek do pracy.

W lutym podczas pobytu w Austrii Nawara miał wypadek na stoku narciarskim, podczas którego doznał ciężkiego urazu głowy. Marszałek najpierw był leczony w Klagenfurcie, a potem w Krakowie.

W wtorek rano marszałek spotkał się ze współpracownikami, a później z dziennikarzami. "Będę się starał większość czasu poświęcić dla Małopolski, bo zawsze strategiczne zadania regionalne były moją domeną. Zawsze z tego czerpałem satysfakcję. Będę pracował dla regionu najlepiej jak potrafię" - deklarował Nawara.

Dodał, że jednym z regionalnych projektów, który ma szanse być realizowany wspólnie przez uczelnie z Małopolski i Śląska, przy wsparciu europejskim, jest stworzenie centrum zrównoważonej energii.

Nawara przyznał, że jego rekonwalescencja miała trwać do końca lutego, ale lekarze zgodzili się na jego wcześniejszy powrót do pracy. Marszałek prosił o wyrozumiałość. "Ja się rzadko jeszcze uśmiecham, ale staram się coraz częściej to czynić" - mówił. "Drugi problem to pracoholizm. Staram się ograniczyć nieco dzień pracy, żeby to nie było 16 lub więcej godzin, ale maksymalnie 10 - 11" - powiedział Nawara.

Marszałek podziękował austriackim i polskim lekarzom za uratowanie życia oraz wszystkim, znanym i anonimowym osobom, które wspierały go podczas choroby i powrotu do zdrowia. Podziękował także zarządowi województwa, dyrektorom i urzędnikom za wysiłki, by województwo podczas jego nieobecności funkcjonowało dobrze.

20 lutego w Austrii, w czasie zjazdu na nartach Nawara doznał udaru mózgu i ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Od tego czasu był leczony w szpitalu w Klagenfurcie. Pod koniec marca został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i w kwietniu wrócił do Polski, a jego leczeniem zajęli się lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W krakowskiej Klinice Neurologii Nawara przeszedł m.in. operację. Pod koniec sierpnia marszałek opuścił szpital i dalszą część rekonwalescencji odbywał w domu. (PAP)

wos/ ura/ jra/

praca
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)