Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Masoni na Fidżi zatrzymani za czary

0
Podziel się

Grupa masonów z Australii i Nowej Zelandii musiała spędzić noc w
areszcie na Wyspach Fidżi, kiedy miejscowi wieśniacy zawiadomili policję, że cudzoziemcy uprawiają
czary - pisze w czwartek internetowy serwis BBC. Policja skonfiskowała w loży różdżki, kompasy i
ludzką czaszkę.

bCYyjWUR

Grupa masonów z Australii i Nowej Zelandii musiała spędzić noc w areszcie na Wyspach Fidżi, kiedy miejscowi wieśniacy zawiadomili policję, że cudzoziemcy uprawiają czary - pisze w czwartek internetowy serwis BBC. Policja skonfiskowała w loży różdżki, kompasy i ludzką czaszkę.

Mason z Nowej Zelandii powiedział jednej z nowozelandzkich gazet, że wtorkowe posiedzenie loży zostało "nagle przerwane waleniem do drzwi; to ludzie z wioski i policja domagali się, by wpuścić ich do środka".

Jak powiedział Nowozelandczyk, w rezultacie masoni zostali zabrani na posterunek i musieli spędzić "koszmarną" noc w areszcie, co zawdzięczają działaniom "durnych wieśniaków".

Wolnomularze twierdzą, że mieli zgodę na posiedzenie loży. Kiedy nazajutrz wypuszczano ich z aresztu, dowiedzieli się - jak powiedział Nowozelandczyk - że zwolnienie ich nakazało biuro premiera.

bCYyjWUT

Szef miejscowej policji Waisea Tabakau wyjaśnił, że masonów przesłuchano "na okoliczność rzekomego uprawiania czarów" - podało radio na Fidżi.

Według BBC masonów na świecie jest ponad 5 mln.

W symbolice masońskiej kompas oznacza m.in. umiejętność kierowania ludźmi; różdżka służy jako uproszczona laska herolda lub kaduceusz (symbol nieśmiertelności) podczas ceremonii inicjacyjnych. Czaszka oznacza przemianę - śmierć poprzedniej naszej osoby i narodziny nowego człowieka. Wraz z piszczelami jest też emblematem elitarnego tajnego stowarzyszenia założonego w XIX wieku na amerykańskim Uniwersytecie Yale. (PAP)

klm/ ap/

bCYyjWUZ

int.

bCYyjWVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)