Notowania

wojna w libii
09.06.2011 06:24

Masowe gwałty w Libii. Rozdawali viagrę?

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo oświadczył, że są dowody wskazujące, iż libijski dyktator Muammar Kadafi polecił swoim żołnierzom gwałcenie kobiet na masową skalę w ramach walki z siłami rebeliantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) Luis Moreno-Ocampo oświadczył w środę, że są dowody wskazujące, iż libijski dyktator Muammar Kadafi polecił swoim żołnierzom gwałcenie kobiet na masową skalę w ramach walki z siłami rebeliantów. *

Moreno-Ocampo dodał, że szuka obecnie dowodów na to, że żołnierzom Kadafiego rozdawano leki zwiększające popęd seksualny, takie jak viagra. Jak dotychczas, Kadafi nie ustosunkował się do tych oskarżeń.

W ubiegłym miesiącu prokurator Moreno-Ocamo zażądał od sędziów MTK wydania nakazów aresztowania Kadafiego, jego syna Saifa al-Islama i szefa wywiadu Abdullaha al-Sanussiego.

Oskarżył ich o dopuszczenie się dwóch przestępstw przeciwko ludzkości - morderstw i prześladowań na masową skalę. Jego zdaniem, ponoszą oni największą odpowiedzialność za ataki na ludność cywilną w lutym, w początkowym okresie antyrządowego powstania kiedy zginęło ok. 700 cywilów. Obecnie Moreno-Ocampo chce uzupełnić zarzuty o stosowanie masowych gwałtów.

Gwałty bronią wojsk Kaddafiego (CNN, ang.):

Zdaniem prokuratora, Kadafi chciał w ten sposób ukarać kobiety, które przyłączyły się do powstania i zasiać strach i zwątpienie wśród rebeliantów. Zaznaczył, że trudno jest obecnie określić zakres stosowania masowych gwałtów.

W marcu br. uwagę światowych mediów zwróciła na siebie Libijka Eman al-Obeidi, która oświadczyła w jednym z hoteli w Trypolisie, że została zgwałcona przez żołnierzy Kadafiego. Obecnie przebywa ona w ośrodku dla uchodźców w Rumunii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t140630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;nie;da;odetchnac;kaddafiemu,192,0,842688.html) NATO nie da odetchnąć Kaddafiemu Operacja sojuszu potrwa do końca września. Rasmussen do Libijczyków: _ Stoimy po waszej stronie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t140547.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;stanowczo;chce;zostac;w;libii,43,0,842027.html) "Kaddafi stanowczo chce zostać w Libii" ONZ ostrzega, że na obszarach Libii kontrolowanych przez siły dyktatora zaczyna brakować żywności i lekarstw.
Tagi: wojna w libii, gwałt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz