Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Matka ks. Popiełuszki: beatyfikacja syna to dla mnie radość

0
Podziel się

90-letnia matka ks. Jerzego, Marianna Popiełuszko wspomina, że jej syn
najbardziej lubił się zajmować modlitwą. "Odprawiłam syna na tamten świat we łzach, a teraz z
radością przyjmuję jego beatyfikację" - powiedziała dziennikarzom przed zbliżającymi się
uroczystościami beatyfikacyjnymi.

bEggicIB

90-letnia matka ks. Jerzego, Marianna Popiełuszko wspomina, że jej syn najbardziej lubił się zajmować modlitwą. "Odprawiłam syna na tamten świat we łzach, a teraz z radością przyjmuję jego beatyfikację" - powiedziała dziennikarzom przed zbliżającymi się uroczystościami beatyfikacyjnymi.

Pani Marianna mieszka w Okopach na Białostocczyźnie (w miejscu urodzenia ks. Popiełuszki), jej mąż Władysław zmarł w 2002 r. Państwo Popiełuszko prowadzili gospodarstwo rolne. Mieli pięcioro dzieci: Teresę, Józefa, Jadwigę (zmarła, mając dwa lata), Alfonsa (w 1971 r. zmienił on oficjalnie imię na Jerzy) i Stanisława. Rodzina była bardzo religijna. Późniejszy ks. Jerzy w wieku 11 lat został ministrantem w kościele parafialnym w Suchowoli.

Marianna Popiełuszko pytana przez dziennikarzy, jak wychować świętego, wyliczała: należy kochać Boga i ludzi, kochać sercem i czynami. "Zawsze trzeba się cieszyć" - podkreśliła.

bEggicID

"Kto we łzach sieje, żąć będzie w radości" - cytowała słowa jednego z psalmów. "Życzę każdemu, żeby prawda ks. Jerzego - zło dobrem zwyciężać - była w każdym z nas. Jeśli my sami się poprawimy, to i w Polsce się poprawi" - dodała.

Pytana o to, czym najbardziej lubił się zajmować jej syn, odpowiedziała, że "modlitwą". Matka ks. Jerzego przypomniała też zdania, które często powtarzała swoim dzieciom: "Prościusieńko w niebo droga: kochać ludzi, kochać Boga. Kochaj sercem i czynami, będziesz w niebie z aniołkami".

"A gdy idę do kościoła, serce z radości woła. Niechaj będzie pochwalony, Jezus Chrystus uwielbiony" - cytowała słowa ludowej modlitwy.

Pytana, czy odczuwa obecność swojego syna, pani Marianna odpowiedziała: "módlcie się o wstawiennictwo ks. Jerzego, to się dowiecie". Zapytana przez dziennikarzy, czy modli się do niego, odpowiedziała: "syna można prosić jedynie o wstawiennictwo".(PAP)

bEggicIJ

skz/ pro/ itm/ jbr/

bEggicJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)