Notowania

wiadomości
08.06.2011 08:56

Mazowieckie: Jeszcze kilkanaście godzin utrudnień na drodze nr 2

Jeszcze kilkanaście godzin potrwają utrudnienia na drodze krajowej nr 2 koło Mińska Mazowieckiego, gdzie we wtorek po południu cysterna przewożąca gaz uderzyła w drzewo - poinformował w środę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeszcze kilkanaście godzin potrwają utrudnienia na drodze krajowej nr 2 koło Mińska Mazowieckiego, gdzie we wtorek po południu cysterna przewożąca gaz uderzyła w drzewo - poinformował w środę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. *

Trasa jest całkowicie zablokowana. W miejscowości Ignaców jadąca drogą krajową numer 2 cysterna, przewożąca około 28 tys. litrów gazu propan-butan, uderzyła w drzewo i przewróciła się na prawy bok. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika.

"Na od wczoraj miejscu pracuje 100 strażaków z 36 jednostek, w tym specjalistyczne jednostki ratownictwa chemicznego. Przez cały czas z cysterny wydobywany jest gaz, który musi zostać przepompowany do innego zbiornika. Cysterna przewróciła się na bok, na którym znajdują się zawory, to stanowi dodatkowy problem. Trudno oszacować, ile gazu znajduje się jeszcze w cysternie" - powiedział Frątczak. (PAP)

pro/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz