Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Pluszaki od policji dla dzieci - ofiar przemocy domowej

0
Podziel się

Pluszowe misie z numerem telefonu zaufania dla ofiar przemocy domowej będą
rozdawać policjanci dzieciom dotkniętym tym problemem. We wtorek ruszył program realizowany przez
mazowiecką policję, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Fundację Dzieci Niczyje.

bErmSeyd

Pluszowe misie z numerem telefonu zaufania dla ofiar przemocy domowej będą rozdawać policjanci dzieciom dotkniętym tym problemem. We wtorek ruszył program realizowany przez mazowiecką policję, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Fundację Dzieci Niczyje.

Pluszowe zabawki mają na koszulkach numer bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży - 116-111 oraz adres strony internetowej www.116111.pl., na której znajdują się informacje na temat pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie.

Jak podkreślił z-ca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, celem programu jest poprawa poczucia bezpieczeństwa małoletnich ofiar przemocy domowej. Policjantom chodzi też o to, by dzieci wiedziały, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

bErmSeyf

"Ofiary - ze strachu przed sprawcą czy ze wstydu przed sąsiadami - boją się o tym mówić. Przez lata biernie znoszą agresję, znęcanie psychiczne czy fizyczne. A przecież wystarczy jeden telefon na policję, aby przerwać trwającą od dłuższego czasu tragedię rodzinną" - podkreślił Świszcz.

Na początek pluszaki będą rozdawane pilotażowo na terenie powiatu szydłowieckiego i węgrowskiego. Następnie policja chce objąć akcją teren całego garnizonu mazowieckiego. (PAP)

ilp/ abr/

bErmSeyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)