Notowania

wiadomości
09.10.2011 17:20

Mazowieckie: Policja: kilka zgłoszeń o naruszeniu ciszy wyborczej

# dochodzi informacja z Płocka #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja z Płocka #

09.10. Radom (PAP) - Kilka zgłoszeń o naruszeniu ciszy wyborczej na Mazowszu wpłynęło w niedzielę do policji. Jedno z nich dotyczyło zamieszczenia na portalu internetowym sondażu wyborczego - poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Tadeusz Kaczmarek.

Kaczmarek powiedział, że w nocy z soboty na niedzielę w Ostrołęce policja zatrzymała mężczyznę, który szedł ulicami miasta obwinięty w plakat wyborczy. Później - jak mówił - na komendę policji w tym samym mieście wpłynęło zgłoszenie o zamieszczeniu sondażu wyborczego na portalu internetowym Tygodnika Ostrołęckiego. Za publikację sondaży w trakcie ciszy wyborczej grozi grzywna od 500 tys. do miliona złotych.

W Płocku w niedzielę po południu policja otrzymała zgłoszenie o wyświetlanych na telebimie w centrum miasta billboardach dwóch kandydatów do parlamentu. Zawiadomienie złożył przechodzień, który wśród wyświetlanych reklam, dostrzegł te o charakterze wyborczym - poinformował PAP rzecznik płockiej policji Piotr Jeleniewicz. "Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia, którego dotyczy zawiadomienie" - powiedział Jeleniewicz.

W niedzielę na komendę policji w Przysusze zgłosił się też jeden z kandydatów na posła. Poinformował, że jego plakaty wyborcze ktoś zasłonił reklamami wyborczymi kandydata innej partii.

Były także zgłoszenia o niszczeniu plakatów wyborczych, m.in. w Radomiu, przez dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 24 lata. (PAP)

ilp/ mb/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz