Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Poszkodowane w wypadku wypisane ze szpitala

0
Podziel się

#
dochodzi m.in. informacja o wypisaniu poszkodowanych ze szpitala
#

bEgpjYyd

# dochodzi m.in. informacja o wypisaniu poszkodowanych ze szpitala #

22.03. Płock (PAP) - Siedem uczennic z warszawskiego Ursusa i ich opiekunka, które trafiły do szpitala po wypadku autokaru, zostały zwolnione do domu. Do wypadku doszło we wtorek w Płocku (Mazowieckie). Poszkodowane odniosły niegroźne stłuczenia i otarcia.

Jak poinformował PAP rzecznik płockiej policji Piotr Jeleniewicz, w miejscu, gdzie doszło do wypadku - na skrzyżowaniu ulic, prowadzących do drogi krajowej nr 62 w kierunku Warszawy - ruch pojazdów odbywa się już normalnie.

bEgpjYyf

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był kierowca ciężarowego volvo, 38-letni obywatel Białorusi, który nie zachował bezpiecznego odstępu i najechał na tył autokaru. Podróżowało nim w sumie 21 osób, w tym uczennice z warszawskiego Ursusa. Uczennice wracały do domu po turnieju sportowym w jednej z płockich szkół podstawowych. Obaj kierujący, w tym 29-letni kierowca autokaru, byli trzeźwi.

Autokar, którym podróżowały uczennice i opiekunowie grupy, został uszkodzony. Podstawiono dla nich autobus zastępczy, który przewiózł wszystkich pod budynek szpitala, gdzie oczekiwano na wyniki badań poszkodowanych siedmiu dziewczynek i opiekunki.

W związku z wypadkiem przez ponad cztery godziny wyjazd z Płocka w kierunku Warszawy był spowolniony. Na ulicach prowadzących do trasy wylotowej w kierunku stolicy utworzyły się korki, w których utknęły m.in. samochody osobowe i ciężarowe. (PAP)

mb/ abr/

bEgpjYyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)