Notowania

wiadomości
15.02.2012 09:06

Mazowieckie: W Płocku i okolicy trudne warunki drogowe

Intensywne opady śniegu utrudniają przejazd przez Płock. Trudne warunki drogowe panują też na trasach dojazdowych do miasta, w tym drogach powiatowych i krajowych nr 60 i 62. Drogi są przejezdne, ale miejscami zalega na nich śnieg i jest ślisko.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Intensywne opady śniegu utrudniają przejazd przez Płock. Trudne warunki drogowe panują też na trasach dojazdowych do miasta, w tym drogach powiatowych i krajowych nr 60 i 62. Drogi są przejezdne, ale miejscami zalega na nich śnieg i jest ślisko. *

Jak poinformował w środę Miejski Zarząd Dróg w Płocku, pługi śnieżne pracują na ulicach miasta od godzin nocnych, usuwając śnieg zgodnie z harmonogramem zimowego utrzymania dróg. Podobnie jest na drogach powiatowych wokół miasta, gdzie od godz. 3 w nocy pracuje 10 pługopiaskarek.

Po ustaniu opadów ma rozpocząć się akcja "zwalczania śliskości" z użyciem piasku i środków chemicznych oraz usuwania błota pośniegowego. Obecnie - według płockiego MZD - posypywane są z wykorzystaniem piasku i soli miejsca najbardziej niebezpieczne: mosty i podjazdy.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk zapewnia, że w środę od rana w powiecie płockim nie ma nieprzejezdnych dróg. "Warunki są trudne, ale wszystkie drogi w powiecie płockim są przejezdne. Jeśli opady śniegu nadal będą tak obfite, w ciągu najbliższych godzin uruchomimy sprzęt ciężki: równiarki i ciężkie pługi dwustronne" - powiedział Błaszczyk.

Służby utrzymania dróg przypominają, że według prognoz trudne warunki pogodowe mogą utrzymywać się do piątku i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przez Płock przebiegają drogi krajowe: nr 60 Kutono-Ciechanów i nr 62 Włocławek-Warszawa. (PAP)

mb/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz