Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Zabezpieczono 500 krzaków konopi indyjskich

0
Podziel się

Około 500 krzaków konopi, z których można było uzyskać narkotyki o wartości
300 tys. zł zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej nieopodal Ożarowa Mazowieckiego;
zatrzymano trzech obywateli Wietnamu.

bEiFSlfV

Około 500 krzaków konopi, z których można było uzyskać narkotyki o wartości 300 tys. zł zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej nieopodal Ożarowa Mazowieckiego; zatrzymano trzech obywateli Wietnamu.

"Uprawa znajdowała się w dwupiętrowym budynku mieszkalnym w jednej ze wsi niedaleko Ożarowa Mazowieckiego. Na potrzeby plantacji zaadaptowano cztery pomieszczenia, w których znajdowała się linia produkcyjna zapewniająca roślinom bardzo dobre warunki wegetacji" - powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Agnieszka Golias.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 24 do 32 lat to obywatele Wietnamu. "Dwóch cudzoziemców miało przy sobie fałszywe dokumenty. Ujawniono przy nich podrobione bułgarskie dowody tożsamości" - poinformowała Golias.

bEiFSlfX

To kolejna w ostatnich tygodniach plantacja konopi zlikwidowana przez funkcjonariuszy SG na terenie województwa mazowieckiego. Na początku kwietnia wytropili oni nielegalną uprawę na terenie jednej z miejscowości powiatu piaseczyńskiego. Uprawa również nadzorowana była przez Wietnamczyków. Zabezpieczono tam blisko 400 krzaków konopi.

Za uprawianie konopi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.(PAP)

gdy/ala/

bEiFSlgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)