Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grupa
12.04.2008 13:33

Mazowieckie: znaleziono ciało jednego z członków grupy nowodworskiej

Ciało jednego z członków gangu nowodworskiego znaleziono w sobotę w pobliżu Twierdzy Modlin (mazowieckie). Mężczyzna prawdopodobnie zginął w wyniku postrzelenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ciało jednego z członków gangu nowodworskiego znaleziono w sobotę w pobliżu Twierdzy Modlin (mazowieckie). Mężczyzna prawdopodobnie zginął w wyniku postrzelenia.

Jak poinformował PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny ok. godz. 11. "Okazało się, że jest to Grzegorz K., wielokrotnie notowany przez policję, powiązany z zorganizowaną grupą przestępczą" - dodał Mrozek.

Na miejscu są policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz biegli, którzy wyjaśnią przyczyny śmierci mężczyzny. Prawdopodobnie został zastrzelony.

Policja nie wyklucza, że tłem mogły być porachunki przestępców.

Policja rozbiła gang nowodworski w styczniu 2006 r. W śledztwie zatrzymano w sumie czterdzieści osób. Zarzucono im m.in. zabójstwa przy użyciu broni palnej, uprowadzenia dla okupu, napady rabunkowe, wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami.

Gang ma na swym koncie m.in. brutalne morderstwo pary Artura Z. i Małgorzaty R., do którego doszło w sierpniu 2005 r. na terenie twierdzy Modlin. Młodzi ludzie zostali uprowadzeni przez bandytów przebranych za policjantów, torturowani i zamordowani. Tłem były porachunki między starymi a nowymi bossami gangu.

Grupa nowodworska prowadziła zażartą walkę o podział rynku haraczy i dystrybucji narkotyków z grupą modlińską. Ofiarami padali nie tylko przestępcy - w wyniku podłożenia bomby w czerwcu 2000 r. w pubie w Nowym Dworze Mazowieckim zginęło przypadkowo czterech młodych mężczyzn. (PAP)

pru/ wkr/

Tagi: grupa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz