Notowania

wiadomości
01.06.2012 07:03

ME-2012: Kilkuset dziennikarzy akredytowało się w Krajowym Centrum Medialnym

Kilkuset dziennikarzy z całego świata akredytowało się dotąd w Krajowym Centrum Medialnym przy Krajowym Sztabie Operacyjnym Euro 2012 w Warszawie. W związku z tak dużym zainteresowaniem czas na ubieganie się o akredytację wydłużono do 3 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilkuset dziennikarzy z całego świata akredytowało się dotąd w Krajowym Centrum Medialnym przy Krajowym Sztabie Operacyjnym Euro 2012 w Warszawie. W związku z tak dużym zainteresowaniem czas na ubieganie się o akredytację wydłużono do 3 czerwca.

Akredytowali się także dziennikarze spoza Europy - m.in. z Chin, Kanady, Syrii i Izraela - dowiedziała się PAP w Krajowym Centrum Medialnym.

W związku z tak dużym zainteresowaniem powierzchnia przeznaczona dla dziennikarzy będzie dwukrotnie większa niż planowano - sala konferencyjna w Centrum Olimpijskim przy Wybrzeżu Gdyńskim będzie mogła pomieścić ok. 400 osób. Dla dziennikarzy przygotowano w Centrum 40 miejsc siedzących; połączenie z internetem będzie możliwe przez ogólnodostępne wi-fi.

Codziennie, od 5 czerwca, o godz. 9.40 w Centrum będą organizowane briefingi prasowe na temat przebiegu Euro 2012 w Polsce. Od godz. 9 pierwszych 70 gości będzie mogło zjeść za darmo tradycyjne polskie śniadanie. Centrum zapewni też dziennikarzom bezpłatnie zimne napoje.

Każdego dnia Euro 2012 będą kursować specjalne busy, które zapewnią transport między Centrum a kilkoma najważniejszymi punktami w Warszawie. Po briefingu o 9.40 zawiozą one dziennikarzy na konferencje prasowe UEFA oraz do centrum medialnego warszawskiego ratusza.

Aby uzyskać akredytację do Krajowego Centrum Medialnego, należy wypełnić formularz na stronie www.2012.org.pl.

Także stołeczny ratusz przygotował centrum prasowe dla dziennikarzy obsługujących Euro 2012. Powstanie ono na drugim piętrze Pałacu Kultury i Nauki; będzie czynne codziennie od godz. 10 do 1. Będzie tam w sumie 120 stanowisk z dostępem do internetu - 60 wyposażonych w komputery i 60 przygotowanych do podłączenia własnego sprzętu. Na monitorach będzie można zobaczyć transmisje meczów oraz imprez odbywających się w strefie kibica przed PKiN.

W miejskim centrum codziennie będą odbywać się konferencje prasowe osób odpowiedzialnych za organizację turnieju, rzeczników służb miejskich oraz jednostek zaangażowanych w przygotowania stolicy do turnieju. Akredytowani dziennikarze codziennie będą też dostawać raporty z najważniejszymi informacjami z przebiegu mistrzostw w Warszawie.

Jak powiedziała PAP Marta Brzegowa, rzecznik ds. projektu Euro 2012 w ratuszu, dotychczas w miejskim centrum prasowym akredytowało się około tysiąca dziennikarzy, m.in. z USA, Chin i Wietnamu.

Na podstawie wystawionego przez ratusz imiennego identyfikatora w dniach 1 czerwca - 4 lipca dziennikarze będą mieć prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Już od 1 maja (do 15 lipca) z takich samych uprawnień mogą korzystać osoby z ważną akredytacją UEFA. Wszystkie te grupy pasażerów będą mogły od godz. 10 w dniu meczu, do godz. 10 dnia następnego, korzystać bezpłatnie również z parkingów Parkuj i Jedź.

Formularz akredytacyjny do warszawskiego centrum prasowego znajduje się pod adresem: http://uefaeuro2012.um.warszawa.pl/media-akredytacje.

Za produkcję sygnału telewizyjnego z mistrzostw odpowiedzialna jest agenda UEFA, współpracująca z 32 partnerami nadawczymi z 23 krajów (w Polsce jest to TVP). Jej ekipy będą prowadzić transmisje ze wszystkich meczów. Sygnał będzie dostarczany do Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC) w Warszawie, a stąd - do widzów na całym świecie.

Turniej będą obsługiwać cztery ekipy realizacyjne i siedem zespołów technicznych, a sygnał z każdego meczu będzie realizowany za pośrednictwem 31 kamer. Wykorzystane zostaną kamery zawieszane nad boiskiem, zainstalowane na podnośnikach poza stadionem czy też w śmigłowcach.

Siedzibą IBC będzie Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego na warszawskiej Woli. W pomieszczeniach o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych sygnał telewizyjny będzie przygotowywać ponad tysiąc osób. Trafi on do 200 krajów zainteresowanych relacjonowaniem meczów.

W czterech halach wystawowych EXPO XXI zbudowano dla nadawców dziesiątki boksów o łącznej powierzchni blisko 7 tysięcy metrów kwadratowych.

Oficjalne otwarcie Międzynarodowego Centrum Nadawczego planowane jest na 5 czerwca. Mają wziąć w nim udział prezydent UEFA Michel Platini oraz przedstawiciele polskich władz. (PAP)

Podobne informacje na www.2012euro.pap.pl

mca/ abr/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz