Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mecz Polska-Anglia. Po przełożeniu spotkania kontrolerzy w resorcie sportu

0
Podziel się:

Urzędnicy premiera weszli do ministerstwa, by sprawdzić dokumentację dotyczącą meczu Polska-Anglia. To nie koniec.

Mecz Polska-Anglia. Po przełożeniu spotkania kontrolerzy w resorcie sportu
(Przemysław Jahr/public domain/Wikipedia)

W Ministerstwie Sportu i Turystyki wieczorem rozpoczęła się kontrola zapowiadana przez premiera Donalda Tuska w związku z przełożeniem meczu Polska - Anglia.

_ - Kontrola już się rozpoczęła. Prowadzi ją kilka osób, które zapoznają się z całą dokumentacją dotyczącą tego meczu _ - powiedziała rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak.

Premier zapowiedział wysłanie urzędników z departamentu kontroli przy Prezesie Rady Ministrów także do Narodowego Centrum Sportu. Wieczorem kontrolerzy jednak tam się nie pojawili.

_ - Moim zdaniem dzisiaj jest to niemożliwe. My na stadionie mamy jeszcze kibiców, dlatego trudno mówić o jakiejś kontroli. Myślę, że można się jej spodziewać w czwartek rano _ - powiedziała rzeczniczka NCS Daria Kulińska.

Przebywający w środę w Bukareszcie Tusk poinformował dziennikarzy, że do poniedziałku oczekuje konkretnych informacji, kto jest odpowiedzialny za sytuację, która doprowadziła do przełożenia meczu. Zapowiedział też wnioski personalne.

_ - Nie dajmy sobie wmówić, że winny jest deszcz, albo, że winny jest stadion, bo winni są ludzie. Nie będzie litości dla nikogo, kto w tej sprawie zawalił. Myślę, że te pięć dni muszą wystarczyć departamentowi kontroli, aby precyzyjnie poinformować mnie, a także opinię publiczną, o zakresie odpowiedzialności osób, które podlegają mojej odpowiedzialności _ - powiedział Tusk.

Premier dodał, że już w nocy z wtorku na środę wezwał na rozmowę minister sportu Joannę Muchę i szefa NCS-u Roberta Wojtasia. _ - Wskazywali na odpowiedzialność PZPN-u i delegata FIFA, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji na temat obiektu już po wynajęciu tego obiektu przez organizatorów imprezy, a więc przez PZPN _ - powiedział Tusk.

_ - Podejrzewam, że działania NCS są zgodne z przepisami, ale ja bym oczekiwał od urzędników w tak ważnych momentach czegoś więcej niż działanie zgodnie z przepisami, bo nie chodzi o ich bezpieczeństwo formalne, ale o to, żeby realnie rozwiązywać problemy _ - dodał szef rządu.

Mecz eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia miał zostać rozegrany we wtorek o godz. 21. Przełożono go na środę z powodu złego stanu murawy na Stadionie Narodowym. Po kilkugodzinnych opadach deszczu boisko - nad którym nie zamknięto dachu - było nasiąknięte wodą.

W środę trwało poszukiwanie winnego tej sytuacji. PZPN wskazywał na NCS, które jego zdaniem jako gospodarz obiektu powinno zapewnić odpowiednie warunki rozgrywania spotkania. NCS natomiast zapewniało, że apelowało o zasunięcie dachu, ale ostateczną decyzję podjął delegat FIFA po konsultacji z obiema ekipami. Mecz odbył się dziś i zakończył remisem 1:1.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska zremisowała z Anglią Reprezentacja Anglii wygrywała z Polakami po pierwszej połowie spotkania eliminacji Mistrzostw świata na Stadionie Narodowym. W 70. minucie naszej reprezentacji udało się doprowadzić do remisu.
"Brytyjczycy mają Monthy Pythona, my mamy PZPN" - _ Jak się okazuje, nie ma takiej rzeczy, której PZPN nie byłby w stanie, powiem delikatnie, nie schrzanić _ - uważa minister sprawiedliwości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)