Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Medyka: Pogranicznicy w rękawiczkach ochronnych odprawiają podróżnych

0
Podziel się

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce (Podkarpackie) w piątek
wieczorem służby graniczne profilaktycznie odprawiają podróżnych w rękawiczkach ochronnych -
poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Elżbieta Pikor.

bEiXeEdh

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce (Podkarpackie) w piątek wieczorem służby graniczne profilaktycznie odprawiają podróżnych w rękawiczkach ochronnych - poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Elżbieta Pikor.

"Natężenie ruchu na przejściach podległych BOSG było, jak co dzień. Nie zanotowano żadnych spektakularnych zmian" - podkreśla Pikor.

Zaznacza również, że służby graniczne nie odnotowały przypadków zachorowań na grypę. "Nikt z podróżnych nie skarżył się" - dodaje.

bEiXeEdj

Jedynym wyjątkiem było poranne zdarzenie na drogowym przejściu granicznym w Krościenku w Bieszczadach. "Mąż, który przyjechał odebrać żonę i dziecko zgłosił Straży Granicznej, że dziecko gorączkuje. Szybko wezwano pogotowie ratunkowe, a dziecko i matkę odwieziono do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Tam okazało się, że chłopczyk jest przeziębiony" - opowiada rzeczniczka.

Natomiast od piątku na oddziale zakaźnym w szpitalu w Łańcucie (Podkarpackie) leży młody mężczyzna z Ukrainy z objawami grypopodobnymi. Lekarze podejrzewają, że może być to wirus A/H1N1. Ostateczne wyniki, jaki to jest rodzaj grypy, będą znane na początku tygodnia.

Do tego samego szpitala w piątek zgłosiło się trzech innych młodych mężczyzn studiujących lub pracujących na Ukrainie. "Wszyscy mieli objawy grypopodobne, ale szybki test, który wykonano w szpitalu wykluczył u nich grypę A/H1N1" - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Dorota Gibała.

W piątek wśród podróżnych służby sanitarne rozprowadzały także ulotki informujące w języku polskim i ukraińskim o tym jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę, w tym także A/H1N1, w czasie podróży.(PAP)

bEiXeEdp

kyc/ huk/ malk/ jbr/

bEiXeEdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)