Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Meksyk: Aresztowano szefa kartelu Gulf

0
Podziel się

#
dochodzi oficjalne potwierdzenie aresztowania szefa kartelu Gulf
#

bEpBDMeZ

# dochodzi oficjalne potwierdzenie aresztowania szefa kartelu Gulf #

18.08. Meksyk (PAP/AP, dpa) - W Meksyku aresztowano przywódcę jednego z najpotężniejszych w tym kraju karteli narkotykowych. Jak podały meksykańskie media, Mario Armando Ramirez Trevino, szef kartelu Gulf, został schwytany w sobotę w Rio Bravo w stanie Tamaulipas w pobliżu granicy z USA, podczas operacji meksykańskiej armii.

Widomość o aresztowaniu Ramireza Trevino alias "El Pelon" potwierdziło ministerstwo spraw wewnętrznych Meksyku.

bEpBDMfb

Kartel Gulf jest jednym z najstarszych meksykańskich syndykatów przestępczych. Już w latach 20-tych ubiegłego stulecia, w okresie prohibicji w USA, szmuglował alkohol do tego kraju. Od 40 lat zajmuje się głównie przemytem narkotyków.

Według meksykańskiej prasy, Ramirez to były policjant, który porzucił służbę i przeszedł na stronę przestępców. Na czele kartelu Gulf stanął jesienią 2012 roku, gdy aresztowany został ówczesny szef organizacji Eduardo Costilla. Ramirez uchodzi za wyjątkowo niebezpiecznego i brutalnego przestępcę. Za pomoc w jego schwytaniu władze USA wyznaczyły pięć milionów dolarów nagrody.

To drugie w ciągu miesiąca aresztowanie przywódcy kartelu narkotykowego w Meksyku. W lipcu siły bezpieczeństwa zatrzymały szefa "Los Zetas", Miguela Trevino Moralesa alias "Z-40". (PAP)

bEpBDMfh

1440121 14401303 14401352

bEpBDMfC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)