Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Merkel i Sarkozy u Komorowskiego

0
Podziel się

W Warszawie rozpoczął się pierwszy od kilku lat szczyt Trójkąta Weimarskiego.

Merkel i Sarkozy u Komorowskiego
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEgWEWHV

Od uroczystego powitania na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie rozpoczął się szczyt Trójkąta Weimarskiego. Biorą w nim udział prezydenci Polski i Francji: Bronisław Komorowski i Nicolas Sarkozy oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Podczas uroczystości odegrano hymny narodowe Francji, Niemiec i Polski.

Tematem szczytu będzie m.in. wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony; będzie też mowa o priorytetach polskiej prezydencji w UE.

bEgWEWHX

Po ponad czterech latach trzeba odbudować kontakty głów państw w ramach Trójkąta Weimarskiego: Polski, Francji i Niemiec - w ten sposób o szczycie mówił prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Polskiego Radia. Uznał za błąd zaniechanie tych spotkań w poprzednich latach.

Do poprzedniego spotkania na takim szczeblu, jak poniedziałkowe w Wilanowie, doszło w grudniu 2006 r. W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński odwołał swoją obecność na szczycie.

Komorowski przekonywał, że spotkanie trójki przywódców ma szczególne uzasadnienie ze względu na zbliżającą się prezydencję Polski w UE, by pozyskać najważniejsze państwa europejskie, a potem wszystkie kraje UE do polskich priorytetów tej prezydencji. _ - Moim zadaniem jest poruszenie kwestii związanych z integracją w obszarze bezpieczeństwa i obronności _ - mówił prezydent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t99253.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komorowski;z;merkel;i;sarkozym;na;szczycie,47,0,767023.html) Komorowski z Merkel i Sarkozym na szczycie Na warszawskim szczycie Trójkąta Weimarskiego, mowa będzie o współpracy naukowo-technicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t109935.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;namawia;merkel;do;reanimacji;trojkata,106,0,669802.html) Komorowski namawia Merkel do reanimacji trójkąta Po Brukseli i Paryżu prezydent odwiedził Berlin.
bEgWEWIy
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)