Notowania

żołnierz
18.02.2012 14:31

Mężczyzna z Tatr jest już w szpitalu z rodziną

Stan odnalezionego w górach 36-latka jest dobry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Były żołnierz, odnaleziony przed tygodniem w Tatrach, ma odmrożenia, ale jego stan fizyczny lekarze oceniają jako dobry. Jest z nim rodzina.

Najwcześniej za dwa dni lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wstępnie ocenią stan neurologiczny i psychiatryczny. Poinformował o tym rzecznik WIM, płk Piotr Dąbrowiecki. Podkreślił, że pacjent jest pod dobrą opieką i że czuwa przy nim także rodzina, która nie życzy sobie szerszego informowania o stanie mężczyzny.

36-letni Włodzimierz N. został przywieziony ze szpitala im. Chałubińskiego w Zakopanem do warszawskiej placówki w piątek późnym wieczorem, wojskową karetką. Przeszedł wstępne badania; jego stan określono wtedy jako średnio dobry. Pacjent ma odmrożenia stóp trzeciego stopnia, wdrożone zostało specjalistyczne leczenie.

Mężczyzna jest otoczony opieką przewidzianą dla weteranów, m.in. przez 24 godz. na dobę zajmuje się nim przydzielona pielęgniarka. Dalsze informacje na temat stanu zdrowia pacjenta WIM przekaże w poniedziałek. _ - Wtedy będzie mogła zostać dokonana ocena psychiatryczna i neurologiczna _ - podkreślił płk Dąbrowiecki.

Jeszcze w Zakopanem lekarze informowali, że stan zdrowia pacjenta z dnia na dzień się poprawia - samodzielnie się porusza i je posiłki. Nieoczekiwanie, gdy tamtejszy lekarz (z pochodzenia Syryjczyk) zwrócił się do niego w języku arabskim i angielskim, poruszony tym pacjent odpowiedział w tych językach.

W Wojskowym Instytucie Medycznym mężczyzna przebywa na oddziale chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, gdzie lekarze zajmą się odmrożeniami kończyn. Docelowo, po przeprowadzeniu badań, pacjent ma zostać przeniesiony do Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Czytaj więcej o odnalezionym 36-latku
Mężczyzna z Tatr rozmawia. Po arabsku i... Odnaleziony przed tygodniem w Tatrach były żołnierz zawodowy przemówił po arabsku i angielsku. Był wyraźnie wzruszony - relacjonują lekarze.
Mężczyzna z Tatr w stolicy. Tak się nim zajmą Odnaleziony przed tygodniem w Tatrach b. żołnierz został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Tagi: żołnierz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz