Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 14:17

MF: masz już PIT-11 - możesz się rozliczyć

- Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów informuje:

Podziel się
Dodaj komentarz

- Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów informuje:

Informację o twoich dochodach płatnik miał obowiązek wysłać ci do końca lutego. Masz więc już wszystkie niezbędne dane by się rozliczyć za 2011 r. Nie zwlekaj do ostatniej chwili, zrób to już dziś. Ministerstwo Finansów przygotowało szereg ułatwień - akcja Szybki PIT.

Wypełnione zeznanie mamy obowiązek złożyć do 30 kwietnia 2012 r., kierując je do urzędu skarbowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego. Czekanie jednak z rozliczeniem do ostatnich dni kwietnia to zazwyczaj stres związany z kolejkami w urzędzie skarbowym czy na poczcie oraz niepotrzebny pośpiech. Możesz tego uniknąć.

Coraz popularniejsze staje się rozliczanie się w formie elektronicznej. To najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W przypadku popełnienia błędu w formularzu w ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Najprościej zrobić to korzystając z darmowego i wygodnego programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system eDeklaracje.

Zeznanie możemy złożyć także osobiście w urzędzie skarbowym, gdzie otrzymamy potwierdzenie jego złożenia; nadać listem poleconym w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego (Poczta Polska), wówczas będziemy mieć pewność, że list z zeznaniem dotrze do urzędu skarbowego; wrzucić do "urzędomatu" (jest to specjalne urządzenie do przyjmowania dokumentów podatkowych wydające potwierdzenie ich przyjęcia), które mogą być umieszczone nie tylko w urzędzie skarbowym, ale także w innych miejscach, np. w urzędzie gminy.

Pamiętajmy, że wcześniejsze złożenie zeznania nie oznacza konieczności jednoczesnego zapłacenia podatku. Czas na to mamy do końca kwietnia.

W tym roku Ministerstwo Finansów we współpracy z radiem RMF FM, z telewizją śniadaniową Dzień Dobry TVN oraz z redakcjami gazet ogólnopolskich (Gazeta Prawna, Przyjaciółka, Pani Domu) będzie informować, pomagać, uczyć i edukować.

Co proponuje Ci akcja Szybki PIT?

Stronę internetową www.szybkipit.pl - znajdziesz tu formularze podatkowe, broszury informacyjne i wszystkie niezbędne informacje, które pomogą ci w rozliczeniu oraz dowiesz się jak przesłać deklarację w formie elektronicznej.

Wsparcie ekspertów z resortu finansów, którzy podczas dyżurów telefonicznych w siedzibie Ministerstwa Finansów, w redakcji Gazety Prawnej oraz w programie DDTVN odpowiedzą na pytania, pomogą przy wypełnianiu PITów, rozwieją wątpliwości, doradzą w sprawie ulg i odliczeń. O szczegółach poszczególnych dyżurów będziemy informować na stornie kampanii www.szybkipit.pl

Dzień otwarty w urzędach skarbowych - 10 marca w godz. 9-13 wszyscy podatnicy będą mogli w tym dniu złożyć deklarację podatkową, uzyskać fachową pomoc na temat rozliczeń rocznych, zapoznać się ze specyfiką pracy w urzędzie, obejrzeć prezentacje, wziąć udział w konkursach itp.

Pracująca sobota w urzędach skarbowych - 28 kwietnia w godz. 9-13 - wszyscy, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć, będą mogli w tym dniu skorzystać z pomocy urzędników i złożyć deklarację w urzędzie skarbowym.

Wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych - 27 i 30 kwietnia - dla wszystkich spóźnialskich urzędy skarbowe w te dni będą pracowały dłużej.

Przyłącz się do akcji Szybki PIT! Jesteśmy też na Facebooku - www.facebook.com/szybkipit

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz