Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MF: MFW potwierdziła, że polska gospodarka jest stabilna

0
Podziel się:

Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego potwierdziła, że
polska gospodarka jest stabilna oraz ma silne fundamenty - poinformowało w komunikacie Ministerstwo
Finansów.

bEEftcwl

*Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego potwierdziła, że polska gospodarka jest stabilna oraz ma silne fundamenty - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. *

Resort podał, że ocena Rady Wykonawczej MFW jest związana z dokonanym przeglądem wypełniania przez Polskę kryteriów kwalifikujących do dostępu do tzw. Elastycznej Linii Kredytowej (Flexible Credit Line - FCL).

"Obowiązkowy przegląd dokonywany po 12 miesiącach obowiązywania obecnej Linii Kredytowej przyznanej na okres 24 miesięcy w styczniu 2013 r. w wysokości 22 mld SDR (równowartość ok. 33,9 mld USD) potwierdził stabilność polskiej gospodarki oraz jej silne fundamenty. Fundusz pozytywnie ocenił politykę makroekonomiczną Polski, co jest warunkiem kontynuacji dostępu do środków Funduszu" - napisano w komunikacie.

bEEftcwn

Ministerstwo podkreśliło, że FCL odgrywa ważną rolę z punktu widzenia wzmacniania stabilności zewnętrznej Polski oraz potwierdzenia wiarygodności Polski na międzynarodowych rynkach finansowych. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo gospodarcze państwa w warunkach utrzymującej się niepewności i zmienności na międzynarodowych rynkach finansowych.

Resort poinformował ponadto, że Polska nie wykorzystuje środków w ramach utrzymywanej od maja 2009 r. linii kredytowej z MFW i traktuje ją, jako instrument ostrożnościowy. (PAP)

mmu/ mki/

bEEftcwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)