Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MF: w czwartek wniosek do komisji ws. 2 mld zł dla powodzian

0
Podziel się

Wniosek do sejmowej komisji finansów o zgodę na przeznaczenie 2 mld zł z
rezerwy na współfinansowanie inwestycji unijnych na pomoc dla powodzian powinien być gotowy w
czwartek - dowiedziała się PAP nieoficjalnie w resorcie finansów.

bEhhiEqd

Wniosek do sejmowej komisji finansów o zgodę na przeznaczenie 2 mld zł z rezerwy na współfinansowanie inwestycji unijnych na pomoc dla powodzian powinien być gotowy w czwartek - dowiedziała się PAP nieoficjalnie w resorcie finansów.

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że w piątek zbierze się sejmowa Komisja Finansów Publicznych, by zaopiniować związane z pomocą dla powodzian zmiany przeznaczenia części budżetowej rezerwy celowej.

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek przesunięcie 2 mld zł z rezerwy celowej - dotyczącej współfinansowania przez Polskę projektów realizowanych w części ze środków UE - na pomoc osobom, które utraciły domy w wyniku powodzi.

bEhhiEqf

"Zbudowaliśmy dużą rezerwę ponad 8 mld zł, dzisiaj wiemy, że ze względu na to, że te projekty są realizowane szybciej niż się spodziewano, ale także Komisja Europejska szybciej zwraca te środki, ta rezerwa nie musi być tak duża. To oznacza, że 2 mld zł mamy do dyspozycji, aby mechanizm pomocy natychmiastowej związanej z utratą domów uruchomić" - tłumaczył szef rządu.

Zgodnie z ustawą o finansach publicznych rezerwy celowe mogą być przeznaczone wyłącznie na cel, na jaki zostały utworzone oraz wykorzystane zgodnie z tzw. klasyfikacją wydatków. Minister finansów może zmienić przeznaczenie rezerwy celowej, jednak wcześniej musi uzyskać pozytywną opinię sejmowej komisji finansów publicznych. (PAP)

mmu/ dol/ pad/ jra/

bEhhiEqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)