Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MF: wymóg inwestycji OFE w akcje nie niższy niż 75 proc.

0
Podziel się:

Wymóg inwestycji OFE w akcje na poziomie nie niższym niż 75 proc. wartości
aktywów, który zacznie obowiązywać od 4 lutego przyszłego roku, będzie obowiązywał na stałe, także
po 1 lipca 2014 roku - poinformowała PAP wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

bEsuROgR

Wymóg inwestycji OFE w akcje na poziomie nie niższym niż 75 proc. wartości aktywów, który zacznie obowiązywać od 4 lutego przyszłego roku, będzie obowiązywał na stałe, także po 1 lipca 2014 roku - poinformowała PAP wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

"Limit minimum 75 proc. wartości aktywów w akcjach będzie także w okresie po 1 lipca 2014 roku" - powiedziała PAP Leszczyna.

Z projektu ustawy opublikowanego w czwartek wynika, że wartość lokat aktywów OFE w akcje od 4 lutego, tj. od dnia po przekazaniu części nieakcyjnej aktywów funduszy do ZUS, nie będzie mogła być niższa niż 75 proc. wartości aktywów.

bEsuROgT

Jednocześnie w uzasadnieniu do projektu ustawy napisano, że od lipca przyszłego roku nastąpi uwolnienie limitów inwestycyjnych funduszy emerytalnych.

Resort finansów wyjaśnił PAP, że w okresie od 4 lutego do 1 lipca przyszłego będą nadal obowiązywały mechanizmy niedoboru i minimalnej stopy zwrotu oraz limity inwestycji OFE określone w artykułach obecnej ustawy o funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. W tym okresie będzie już jednak obowiązywał limit inwestycji minimum 75 proc. w akcje oraz zakaz inwestowania w SPW i papiery gwarantowane przez Skarb Państwa.

"Od 1 lipca 2014 roku przestają obowiązywać limity inwestycji z obecnie obowiązującej ustawy zapisane w art. 141, 142, 143. Przestaje obowiązywać mechanizm niedoboru oraz minimalnej stopy zwrotu. Pozostaje limit inwestycji minimum 75 proc. w akcje" - wynika z przekazanych przez MF informacji.(PAP)

bg/ ana/ drag/

bEsuROhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)