Notowania

warszawa
24.05.2010 13:00

MG: dostawy prądu dla Warszawy niezagrożone

Nie ma zagrożenia przerwania dostaw prądu dla stolicy z powodu powodzi - zapewniła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie ma zagrożenia przerwania dostaw prądu dla stolicy z powodu powodzi - zapewniła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. *

Wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska poinformowała podczas konferencji prasowej w MG, że obecnie sytuacja powodziowa nie stwarza zagrożenia w energetyce.

"Nadal nie ma zagrożenia dla energetyki. Długa fala powodziowa, która przechodzi przez Warszawę, nawet jeśli - czego nie zakładamy - wpłynęłaby na funkcjonowanie warszawskich elektrociepłowni, nie będzie stanowiła zagrożenia pod kątem dostaw energii dla stolicy" - powiedziała.

"Prąd dopływa do Warszawy od strony Kozienic, a tam fala już przeszła" - podkreśliła.

Fala powodziowa przechodzi przez Warszawę. Od najwyższego poziomu, jaki wyniósł 780 cm, stan wody już opada. Wisła w rejonie Warszawy - według IMiGW - opadnie do poziomu stanu alarmowego w środę rano. Służby obawiają się rozmiękania wałów.

Podczas powodzi najtrudniejsza sytuacja była w elektrowni Połaniec, gdzie woda zalała kanały kablowe i trzeba było czasowo wyłączyć trzy bloki energetyczne. Zakład powrócił już do pracy. Zagrożone powodzią były też elektrownie w Kozienicach i Opolu.(PAP)

ago/ pad/ mag/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz