Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miażdżące notowania Miedwiediewa

0
Podziel się:

Większy autorytetem dla Rosjan jest premier Władimir Putin.

Miażdżące notowania Miedwiediewa
(ec.europa.eu)
bFenBjMB

Notowania Dmitrija Miedwiediewa spadły w sierpniu do najniższego poziomu od momentu objęcia przez niego urzędu prezydenta Rosji - wynika z najnowszego sondażu rosyjskiego niezależnego Centrum Analitycznego Jurija Lewady.

Według Centrum Lewady, aprobata dla działań prezydenta Miedwiediewa spadła z 66 procent w lipcu do 63 procent w sierpniu.

Aprobata dla działalności Władimira Putina jako premiera utrzymuje się przez ostatnie dwa miesiące na poziomie 68 procent. _ - Putin postrzegany jest jako większy autorytet _ - uważa socjolog z Centrum, Ludmiła Siergiejewa.

bFenBjMD

Aprobata społeczeństwa dla obu polityków jest mniejsza niż w 2008 roku, kiedy to w Rosji odbywały się poprzednie wybory prezydenckie. Wtedy Putina akceptowało 84 proc. Rosjan, a Miedwiediewa - 66 proc.

Według sondażu 36 procent Rosjan uważało w sierpniu, że ich kraj idzie we właściwym kierunku. Oznacza to spadek o cztery punkty procentowe w porównaniu z lipcem bieżącego roku i aż o 12 punktów w porównaniu z sierpniem 2010 roku. - _ W warunkach powolnego wychodzenia z kryzysu ekonomicznego Rosjanie chcą, aby kraj rządzony był twardą ręką _ - uważa Siergiejewa.

bFenBjMJ

Dla wielu Rosjan 58-letni Putin, były oficer KGB, który przez dwie kadencje sprawował urząd prezydenta i nie mogąc kandydować po raz trzeci z rzędu rekomendował w 2008 roku Miedwiediewa na to stanowisko, bardziej pasuje do wizerunku silnego człowieka, niż obecny szef państwa.

Działalność rządu Putina aprobowało w sierpniu jedynie 44 procent, natomiast 54 procent miało przeciwne zdanie.

Według sondażu wśród polityków największym zaufaniem obywateli cieszy się obecnie premier Putin - 39 procent, a Miedwiediew - 31 procent. Badanie przeprowadzono w dniach 19-23 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1600 osób.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu przyszłego roku. Mogą w nich wystartować zarówno Putin, jak i Miedwiediew, ale na razie żaden z nich nie ujawnił swych zamiarów.

bFenBjMK
O rywalizacji między Miedwiediewem i Putinem czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t36869.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;starcie;miedwiediewa;z;putinem,55,0,812343.html) Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem? Z sondażu wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t139615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;vs;putin;nie;chodzi;o;show,160,0,831648.html) Miedwiediew vs. Putin? Nie chodzi o show Prezydent Rosji niebawem podejmie decyzje, czy wystartuje w wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;mysle;o;drugiej;kadencji,237,0,811245.html) Miedwiediew: Myślę o drugiej kadencji Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu 2012 roku. O starcie w nich myśli także premier Władimir Putin
bFenBjNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)