Notowania

Miedwiediew: Między mną i prezydentem nie ma napięcia

- Między nam wszystko jest w porządku, nie ma żądnego napięcia - zapewnił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew zaprzeczył, by jego stosunki z prezydentem Władimirem Putinem były napięte. Oświadczył również, że nie zamierza podawać się do dymisji.

Miedwiediew mówił o tym w swoim dorocznym wywiadzie dla pięciu rosyjskich stacji telewizyjnych: kontrolowanych przez państwo - Kanał 1, Rossija i NTV oraz niezależnych - REN i Dożd, w którym podsumował pracę swojego rządu w 2013 roku.

Pytany o swoje relacje z Putinem, premier zaprzeczył, by były one napięte, jak twierdzi część analityków w Rosji. _ Między nam wszystko jest w porządku, nie ma żądnego napięcia _ - zapewnił.

Miedwiediew oświadczył też, że nie zamierza ustępować ze stanowiska. _ Podoba mi się to, co robię. Dopóki prezydent nie zdecyduje inaczej, będę nadal wykonywać tę bardzo ważną i bardzo trudną pracę _ - oznajmił. Ocenił również, że nie są potrzebne radykalne zmiany personalne w jego gabinecie.

Szef rządu zdradził, że jemu także - podobnie jak Putinowi - cieknie z kranu rdzawa woda. _ Jeśli prezydent mówi, że u niego cieknie, to oznacza to, że również u mnie cieknie. Dlatego, że mieszkamy obok siebie, jesteśmy praktycznie sąsiadami _ - powiedział.

Zdaniem Miedwiediewa, _ rdzawa woda z kranu może pociec u każdego - i u szeregowego obywatela, i u prezydenta z premierem - gdyż taki jest stan wodociągów _. Premier zadeklarował, że władze zajmą się tym problemem.

Podczas czwartkowego spotkania z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), struktury skupiającej jego stronników i stanowiącej jego zaplecze polityczne, Putin wyznał, że nawet on ma powody do narzekań na jakość usług komunalno-mieszkaniowych.

_ To, jak mieszkamy i gdzie mieszkamy, jest niezwykle ważne. Wyobraźcie sobie, że nawet ja niekiedy mam rdzawą wodę w kranie. Wstyd? Ale to fakt. Wstyd o tym mówić, bo jest to majątek państwowy _ - oświadczył.

Putin mieszka w rezydencji prezydenckiej w Nowo-Ogariowie, około 10 km na północny zachód od stolicy Rosji. Obiekt został zbudowany pod koniec XIX wieku przez ówczesnego generał-gubernatora Moskwy, kniazia Sergiusza Romanowa, syna cara Aleksandra II. Od 1955 roku jest rezydencją państwową. Putin zajmuje ją nieprzerwanie od 2000 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja w rosji, miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz