Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew: władze Rosji chcą uregulowania relacji z Polską

0
Podziel się:

- Moja wizyta i inne spotkania z przywódcami Polski pozwoliły szczerze i w nowy sposób spojrzeć na wiele problemów- powiedział.

Miedwiediew: władze Rosji chcą uregulowania relacji z Polską
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEKmZscB

Miedwiediew mówił o tym, podejmując w swojej rezydencji w Gorkach koło Moskwy dziennikarzy z kilku krajów Unii Europejskiej. Stenogram ze spotkania ukazał się w czwartek na stronie internetowej rządu FR.

Jedno z pytań dotyczyło katastrofy smoleńskiej. Odpowiadając na nie, rosyjski premier oświadczył, że _ mimo trudności w dialogu międzypaństwowym, złożonych stron w historii oraz tragicznych wydarzeń z niedawnej przeszłości, w tym śmierci prezydenta (Lecha) Kaczyńskiego i dużej liczby polskich osobistości oficjalnych, Rosji i Polsce udało się stworzyć nową ramę stosunków _.

Miedwiediew podkreślił, iż jest mu miło, że osobiście mógł się do tego przyczynić. - _ Moja wizyta i inne spotkania z przywódcami Polski pozwoliły szczerze i w nowy sposób spojrzeć na wiele problemów _ - powiedział.

bEKmZscD

_ Owszem, nie we wszystkim zdołaliśmy się porozumieć. Jednak nasza współpraca gospodarcza się rozwija, a dialog polityczny trwa. Generalnie mówiąc wszystko toczy się normalnie _ - dodał szef rządu Rosji.

_ - Jeśli dalej będziemy postępować w ten sposób, to - jak sądzę - w pewnym momencie będziemy mogli skonstatować, że dawne problemy w naszych stosunkach zniknęły i wszystko między nami jest normalne _ - oznajmił. _ W każdym razie bardzo na to liczymy. Tak rząd, jak i prezydent - który w naszym kraju zgodnie z konstytucją określa politykę zagraniczną - będą czynić wszystko w tym kierunku _ - zapewnił Miedwiediew.

Spotkanie rosyjskiego premiera z europejskimi dziennikarzami poprzedziło rozpoczynające się w czwartek w Moskwie doroczne, dwudniowe konsultacje między rządem Rosji i Komisją Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie lubimy Rosjan, bo potrzebujemy wroga _ Gdybyśmy mieli wroga z kosmosu, to czy byłby jakiś problem na świecie? Wszyscy bylibyśmy braćmi _.
Berlin odwołał manewry z Rosją. Przez Polskę Kooperacja między Bundeswehrą i rosyjskimi siłami zbrojnymi trwa od 2006 roku.
Rozmawiamy o zagrożeniach... z Rosją Jak wynika z komunikatu MSZ przekazanego, podczas rozmów poruszono także tematykę nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia i kontroli zbrojeń konwencjonalnych w Europie.
bEKmZscJ

mal/ ap/ jbr/

bEKmZsde
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)