Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Międzynarodowa szajka kupowała towary, płacąc podrabianymi kartami

0
Podziel się:

Krakowscy policjanci rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą
wyłudzającą przy użyciu fałszywych kart płatniczych towary z hipermarketów - poinformował w piątek
PAP Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji.

bEEhehDp

Krakowscy policjanci rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą wyłudzającą przy użyciu fałszywych kart płatniczych towary z hipermarketów - poinformował w piątek PAP Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Grupa zajmowała się przemycaniem podrobionych kart płatniczych i kredytowych z Ukrainy i używała ich do wyłudzania towarów z polskich hipermarketów. Działała na terenie Małopolski i Śląska. Zatrzymano siedem osób, a w ostatnich dniach policji udało się zatrzymać również łącznika z Ukrainy, który dostarczał grupie karty i urządzenia do kopiowania danych z bankomatów.

"Dzięki szybkiej akcji krakowskich policjantów przestępcom nie udało się zamontować urządzenia na polskim bankomacie" - podkreślił Kondzior.

bEEhehDr

Jak ustalono, grupa działała od kilku miesięcy w dużych marketach przemysłowych i budowlanych w Małopolsce i na Śląsku. Podstawione osoby dokonywały tam zakupów, posługując się podrobionymi kartami płatniczymi lub bankomatowymi. Zakupione w ten sposób pralki, lodówki i inne towary trafiały do nielegalnego magazynu w okolicach Miechowa.

Wśród zatrzymanych znaleźli się podejrzany o kierowanie grupą oraz dwóch głównych organizatorów, a także tzw. słupy, czyli osoby, które za niewielkie wynagrodzenie kupowały na podstawie fałszywych kart towar w sklepie. Wszyscy zatrzymani to obywatele polscy, głównie mieszkańcy Krakowa i okolic.

"Dla śledczych było jednak jasne, że grupa musi mieć kontakty z Ukrainą. Ustalono, że takim międzynarodowym łącznikiem jest 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten został zatrzymany 28 lipca na granicy w Medyce, dzięki współpracy policji ze strażą graniczną" - powiedział Kondzior.

Jak się okazało, oprócz kart dostarczył on grupie urządzenia skanujące (skimmmery) do kopiowania kodów z pasków magnetycznych kart płatniczych oraz czytnik do wprowadzanych kodów PIN.

bEEhehDx

Wszystkim osobom zostały przedstawione zarzuty podrabiania i wprowadzania do obiegu środków płatniczych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. (PAP)

hp/ wkr/ gma/

bEEhehDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)