Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mieszkańcy dużych miast słuchają codziennie co najmniej jednej stacji

0
Podziel się:

Trzy czwarte mieszkańców dużych miast (blisko 5 mln osób), słucha
codziennie przynajmniej jednej stacji radiowej - wynika z najnowszych badań Komitetu Badań
Radiowych. Co najmniej raz w tygodniu radio włącza ponad 93 proc. z nich (prawie 6 mln osób).

Trzy czwarte mieszkańców dużych miast (blisko 5 mln osób), słucha codziennie przynajmniej jednej stacji radiowej - wynika z najnowszych badań Komitetu Badań Radiowych. Co najmniej raz w tygodniu radio włącza ponad 93 proc. z nich (prawie 6 mln osób).

Jak wynika z badania KBR, osoby z dużych i wielkich miast (pow. 200 tys. mieszkańców) słuchają radia średnio przez 4,5 godziny dziennie - 269 minut. Mieszkańcy wsi i miast do 200 tys. - 265 minut.

Największą grupę słuchaczy z dużych miast stanowią osoby spędzające z radiem najwięcej czasu - co czwarty (28,1 proc.) ma włączone radio przez ponad 6 godzin dziennie. Połowa z niech jest wierna jednej stacji w ciągu dnia. Co czwarty wybiera dwie stacje, 13 proc. - trzy stacje.

Mieszkańcy dużych miast chętniej niż ci z mniejszych miejscowości i wsi korzystają z nowych technologii przy słuchaniu radia. Ponad 35 proc. respondentów z tej grupy deklaruje, że zdarza im się słuchać radia za pomocą telefonu komórkowego, ponad 16 proc. twierdzi, że czasami wykorzystuje do tego odtwarzacz mp3 lub mp4.

Wielkomiejscy słuchacze to, jak w całej populacji, głównie osoby dorosłe. Dominuje wśród nich wykształcenie średnie, jednak dużo więcej niż w małych miastach i na wsiach jest osób z wykształceniem wyższym. Podobnie większą grupę stanowią prezesi, dyrektorzy, specjaliści, przedstawiciele wolnych zwodów.

Dominują też osoby lepiej zarabiające: co piąty słuchacz z dużego miasta deklaruje dochód gospodarstwa domowego powyżej 3 tys. zł, drugie tyle wskazuje na dochód powyżej 5 tys. zł.

Realizowane przez Instytut Millward Brown SMG/KRC badanie Radio Track przeprowadzono w okresie styczeń-marzec 2010 roku.

Komitet Badań Radiowych tworzą cztery grupy radiowe: Eurozet, Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF i TIME SA. Badania Radio Track, które są jedynymi ciągłymi badaniami słuchalności stacji radiowych w Polsce, obejmuje pomiarem polskie stacje radiowe aktualnie nadające w kraju na podstawie przyznanej koncesji. Dane zbierane są techniką komputerowo wspomaganego wywiadu telefonicznego. (PAP)

js/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)