Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mikosz: LOT Services będzie obsługiwać pasażerów w Krakowie

0
Podziel się

Należąca do PLL LOT spółka LOT Services będzie obsługiwać pasażerów na
Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice - powiedział w czwartek prezes PLL LOT Sebastian
Mikosz. Obecnie LS działa tylko na warszawskim lotnisku Okęcie.

bEhyJuhx

Należąca do PLL LOT spółka LOT Services będzie obsługiwać pasażerów na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice - powiedział w czwartek prezes PLL LOT Sebastian Mikosz. Obecnie LS działa tylko na warszawskim lotnisku Okęcie.

"Najdalej od pierwszego maja tego roku spółka otworzy swój odział w Krakowie. Negocjujemy również z innymi miastami. Chcemy, żeby była obecna na terenie całej Polski" - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu Mikosz. Dodał, że za 2009 rok LS uzyska zyski.

LOT Services (LS) od sierpnia ub. roku oferuje usługi dotyczące m.in. załadunku i rozładunku bagażu, transportu pasażerów po płycie lotniska oraz holowania samolotów. Wcześniej zajmowała się tym należąca do LOT spółka LOT Ground Services (LGS). Pod koniec maja ub.r. sąd gospodarczy ogłosił jej upadłość likwidacyjną, a w styczniu tego roku LS za ok. 30 mln zł kupiła majątek przedsiębiorstwa LGS.

bEhyJuhz

Mikosz poinformował, że opracowywany jest plan rozwoju EuroLOT, w którym PLL LOT ma 38 proc. akcji, a Skarb Państwa 62 proc. Obsługuje on krajowe i zagraniczne porty regionalne dla LOT. "Chcemy uruchomić więcej i tańszych połączeń pomiędzy Warszawą a miastami regionalnymi, jak i takich z pominięciem Warszawy" - powiedział prezes PLL LOT. Dodał, że jednym z pierwszych połączeń ma być trasa Gdańsk-Kraków.

Zapowiedział, że w kwietniu ma odbyć się spotkanie z prezesami portów regionalnych w sprawie nowych połączeń. (PAP)

aop/ bos/ gma/

bEhyJuia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)