Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miliardy dolarów dla ratowników z World Trade Center?

0
Podziel się:

Ponad dziewięć lat po zamachach prezydent Barack Obama podpisał ustawę, która umożliwia gigantyczną pomoc finansową.

Miliardy dolarów dla ratowników z World Trade Center?
(Andrea Booher/CC/FEMA News Photo)
bFeQkASt

Ponad 9 lat po atakach terrorystycznych na Nowy Jork prezydent Barack Obama podpisał ustawę, która umożliwia gigantyczną finansową pomoc dla ratowników, którzy cierpią na choroby będące skutkiem udziału w tamtej akcji.

Jak poinformował rzecznik Białego Domu Bill Burton, prezydent Barack Obama podpisał dokument podczas swojego urlopu na Hawajach.

Dzięki tej ustawie policjanci, strażacy i członkowie innych służb biorących udział w akcji ratowniczej na gruzach World Trade Center, a później także w ich usuwaniu, dostaną pieniądze z tytułu odszkodowania za utracone zdrowie i pracę oraz na leczenie chorób, których nabawili się wdychając toksyczny pył.

bFeQkASv

Drzewo, które przetrwało zamach z 9/11 zostało posadzone w nowym miejscu. (AP, ang.):

W sumie, fundusz, z którego będą wypłacane te środki, wynosi ponad 4 miliardy dolarów. Z tych pieniędzy zostanie także sfinansowany pakiet zdrowotny dla mieszkańców rejonu WTC.

W akcji ratowniczej po ataku na Nowy Jork wzięło udział około 60 tysięcy ludzi, z których wielu cierpi teraz na choroby płuc i nowotwory.

W ubiegłym roku władze Nowego Jorku zapowiedziały, że wypłacą 625 mln dolarów ratownikom, którzy na skutek wdychania toksycznego pyłu na gruzach WTC nabawili się ciężkich chorób.

bFeQkASB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t78575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rocznica;zamachow;na;wtc;fbi;ostrzega,80,0,531536.html) Rocznica zamachów na WTC. FBI ostrzega Władze federalne zaleciły policji maksymalną czujność przed i w trakcie uroczystości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t22714.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terrorysci;z;11;wrzesnia;przyznaja;sie;do;winy,69,0,407109.html) Terroryści z 11 września przyznają się do winy Pięciu oskarżonych czeka na proces w więzieniu Guantanamo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t42166.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polscy;antyterrorysci;bez;koordynacji,177,0,531121.html) Polscy antyterroryści bez koordynacji Osiem lat po ataku na WTC Money.pl sprawdził przygotowanie naszego kraju do walki z terroryzmem.
bFeQkASW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)