Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milionowe straty po pożarze litewskiego promu

0
Podziel się:

Na promie było 204 pasażerów i 32 członków załogi. W trakcie akcji ratunkowej zostali ewakuowani.

Milionowe straty po pożarze litewskiego promu
(PAP/EPA)

Sobotni pożar litewskiego promu samochodowo-pasażerskiego Lisco Gloria koło niemieckiej wyspy Fehmarn na zachodnim Bałtyku spowodował straty materialne rzędu dziesiątek milionów litów - podał prezes litewskiego zrzeszenia transportu drogowego Linava Algimantas Kondruseviczius.

W pożarze nikt nie zginął. Spośród 28 osób, które odniosły obrażenia, wszystkie poza jedną opuściły już szpital. Leczenie szpitalne jednego pacjenta musi jeszcze potrwać kilka dni.

Śledztwo w sprawie przyczyn pożaru prowadzi niemiecka policja wodna przy współpracy z władzami litewskimi. Nie jest wykluczone, że ogień pojawił się w rezultacie awarii agregatu chłodniczego w jednym z samochodów.
Na promie było 204 pasażerów, głównie obywateli Litwy, i 32 członków załogi. W trakcie akcji ratunkowej wszyscy zostali ewakuowani. Lisco Gloria nosi banderę litewską, ale jego armatorem jest duńska firma DFDS.

Gaszenie pożaru trwało 30 godzin. Jak podały duńskie służby ratownicze, kotwiczący na południe od duńskiej wyspy Langeland prom został ochłodzony do tego stopnia, że w poniedziałek na pokład mogło wejść trzech specjalistów. Ich zadaniem jest wygaszenie pozostałych małych ognisk pożaru, a następnie dokonanie przygotowań do wypompowania wody z dolnych pokładów i pokładu samochodowego.

Płynący z Kilonii do Kłajpedy Lisco Gloria wiózł samochody ciężarowe z ładunkami chłodzonymi, jak owoce, warzywa i mięso.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)