Notowania

wiadomości
02.03.2011 11:02

Minister ds. mniejszości zabity w zamach

Pakistański minister ds. mniejszości Shahbaz Bhatti, który sprzeciwiał się kontrowersyjnej ustawie penalizującej bluźnierstwo, został zastrzelony w środę w Islamabadzie w drodze do pracy. Do zamachu przyznali się talibowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bhatti, jedyny chrześcijanin w pakistańskim rządzie, został zastrzelony w biały dzień, kiedy samochód, którym podróżował przejeżdżał w pobliżu jednego z targowisk w stolicy.

- _ Ze wstępnych informacji wynika, że zaatakowało go trzech mężczyzn. Został prawdopodobnie zastrzelony z kałasznikowa, ale ustalamy dopiero, co się stało _ - relacjonuje szef miejscowej policji.

Ciężko ranny polityk zmarł po przewiezieniu do szpitala. W przedniej szybie jego samochodu było do pięciu dziur po pociskach. Policja dodaje, że jechał on bez eskorty przydzielonej mu przez policję, której kazał zostać w domu. Towarzyszył mu jedynie kierowca.

Przedstawiciel talibów, którzy przyznali się do zamachu, oświadczył, że minister był bluźniercą.

Jak podkreśla Associated Press reprezentujący m.in. mniejszości religijne Bhatti, w przeszłości otrzymywał już groźby od islamistów.

Ustawa dotycząca bluźnierstwa znalazła się w centrum uwagi w listopadzie, kiedy pakistański sąd skazał na jej podstawie chrześcijankę i matkę czwórki dzieci na karę śmierci.

5 stycznia gubernator prowincji Pendżab Salman Taseer, który również sprzeciwiał się ustawie i wnioskował o ułaskawienie skazanej kobiety, został zastrzelony w Islamabadzie przez własnego ochroniarza.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz