Notowania

tvp
02.02.2011 20:46

Minister kultury wskazał członków rad nadzorczych TVP i PR

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski do rady nadzorczej TVP wskazał byłego szefa KRRiT Juliusza Brauna, a do rady nadzorczej PR - byłego członka zarządu publicznego radia Stanisława Jędrzejewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski do rady nadzorczej TVP wskazał byłego szefa KRRiT Juliusza Brauna, a do rady nadzorczej PR - byłego członka zarządu publicznego radia Stanisława Jędrzejewskiego.

O decyzji ministra kultury poinformował PAP w środę rzecznik resortu Maciej Babczyński.

Jak zakłada nowa ustawa medialna, rady nadzorcze publicznej telewizji i radia mają liczyć siedmiu członków. Dwóch rekomendują szefowie resortów kultury i skarbu, pozostałych wybiera w drodze konkursu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Juliusz Braun jest absolwentem Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 70. pracował jako dziennikarz "Echa Dnia". Od początku lat 80. członek Solidarności, w stanie wojennym został internowany. Po uwolnieniu, od 1983 roku był dziennikarzem "Niedzieli", a w latach 1990-91 redaktorem naczelnym "Gazety Kieleckiej". W okresie od 1989 do 1999 roku poseł na Sejm, przez dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu. W latach 1999-2005 członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do roku 2003 był jej przewodniczącym. Później został dyrektorem generalnego Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. W 2009 roku objął stanowisko dyrektora Departamentu Strategii i Analiz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stanisław Jędrzejewski ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1970-83 był pracownikiem naukowym w placówkach resortu oświaty. W roku 1984 rozpoczął pracę w Polskim Radiu, był m.in. członkiem zarządu i dyrektorem Programu I. W 2005 roku na wniosek prezydenta Kwaśniewskiego wszedł w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, której kadencja po roku wygasła w związku ze zmianą ustawy. Jest wiceprzewodniczącym Sekcji Badań nad Radiem European Communication Research and Education Association (ECREA), członkiem International Radio Research Network (IREN) i autorem licznych prac na temat mediów. W 2008 roku został członkiem powołanego w Ministerstwie Kultury zespołu zajmującego się przygotowania projektu nowej ustawy medialnej. Jest także profesorem Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Akademii Leona Koźmińskiego. (PAP)

akn/ abe/ gma/

Tagi: tvp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz