Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Misja ONZ i OPCW: Damaszek jak dotąd w pełni współpracuje z ekspertami

0
Podziel się

Syryjski rząd do tej pory "w pełni współpracował" z ekspertami
nadzorującymi eliminację arsenału chemicznego w Syrii - powiedziała we wtorek koordynatorka
wspólnej misji ONZ i Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Sigrid Kaag.

bEpWeVTV

Syryjski rząd do tej pory "w pełni współpracował" z ekspertami nadzorującymi eliminację arsenału chemicznego w Syrii - powiedziała we wtorek koordynatorka wspólnej misji ONZ i Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Sigrid Kaag.

Oświadczyła też, że "ratyfikując konwencję o zakazie broni chemicznej, syryjski rząd wykazał swoje zaangażowanie", jeśli chodzi o zniszczenie znajdującej się w kraju broni chemicznej. OPCW jest organem wykonawczym konwencji.

Kaag dodała, że eksperci odbyli wiele "bardzo pozytywnych spotkań na najwyższym szczeblu z przedstawicielami syryjskiego rządu". Jej zdaniem zniszczenie syryjskiej broni chemicznej jest "wspólnym celem" wszystkich stron.

bEpWeVTX

Zespół inspektorów przybył do Syrii na początku października, aby nadzorować realizację rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która nakazuje zniszczenie syryjskiego arsenału chemicznego do połowy 2014 roku. Przyjęcie rezolucji zapobiegło uderzeniu militarnemu na Syrię w następstwie przypisywanego reżimowi Baszara el-Asada ataku chemicznego, który przeprowadzono 21 sierpnia pod Damaszkiem.

Holenderka Sigrid Kaag, ekspertka od spraw Bliskiego Wschodu, stanęła na czele wspólnej misji w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek przyjechała do Damaszku. (PAP)

ksaj/ mc/

14867093

bEpWeVUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)