Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Misja w Afganistanie. Niemcy zatrzymają na misji do 800 żołnierzy Bundeswehry

0
Podziel się:

Misja bojowa NATO w Afganistanie dobiegnie kresu z końcem 2014 roku, ale Niemcy...

Misja w Afganistanie. Niemcy zatrzymają na misji do 800 żołnierzy Bundeswehry
(Christliches Medienmagazin pro/CC BY 2.0/wikimedia)
bEKZWcdN

Rząd Niemiec chce, by po wycofaniu z Afganistanu sił międzynarodowych pozostało tam od 600 do 800 żołnierzy Bundeswehry - oświadczył w Berlinie minister obrony Thomas de Maiziere.

Misja bojowa NATO w Afganistanie dobiegnie kresu z końcem 2014 roku, ale również po tym terminie Sojusz zamierza nadal szkolić afgańskich żołnierzy, do czego będzie potrzebnych od 8 od 12 tys. wojskowych instruktorów.

Możliwość kontynuowania przez Niemcy wojskowej obecności w Afganistanie po roku 2014 zależy między innymi od formalnego zaproszenia ze strony rządu w Kabulu. _ - Chcemy być pożądanymi gośćmi _ - zaznaczył de Maiziere.

bEKZWcdP

Dodał, że niezbędne są również: odpowiednia rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ, afgańsko-niemieckie porozumienie o statusie wojsk i spełnienie podstawowych kryteriów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o sytuacji w Niemczech w Money.pl
Niemcy chcą się wycofać! Nie wytrzymają? Dwie trzecie Niemców opowiada się za szybszym niż planowano wycofaniem oddziałów Bundeswehry z Afganistanu.
"Latający dywan" wpędził ministra w kłopoty Dirk Niebel użył samolotu szefa służby wywiadowczej BND.
Merkel przywołuje do porządku swoje poslanki _ Niedobrze, że zmuszacie kobiety, by głosowały przeciwko własnym interesom _ - grzmiał szef frakcji Lewicy.
bEKZWceq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)