Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniej środków na drogi w Świętokrzyskiem

0
Podziel się

Województwo na ten cel otrzyma w tym roku ponad 100 milionów złotych.

Mniej środków na drogi w Świętokrzyskiem
(Bratan/Dreamstime)
bEgXNNYl

Województwo Świętokrzyskie otrzyma 185 milionów złotych w 2014 roku na modernizację dróg wojewódzkich. Zaplanowano m.in. zakończenie budowy nowego mostu na Wiśle w Połańcu.

Pula, jaką przeznaczono na drogi wojewódzkie w br. jest dużo mniejsza niż w 2013 (ponad 300 mln). Jak tłumaczył dziś dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski, w ubiegłym roku udało się zakończyć najdroższe i najważniejsze inwestycje.

Najważniejszą kontynuowaną inwestycją, której zakończenie planowane jest jesienią br., jest most na Wiśle w Połańcu. Przeprawa będzie przedłużeniem drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce-Połaniec. Po wybudowaniu mostu trasa będzie kończyła się w województwie podkarpackim na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 982 Szczucin-Jaślany.

bEgXNNYn

W 2014 roku na ten cel województwo przeznaczy prawie 37 mln zł. Całkowity koszt inwestycji realizowanej wspólnie z Podkarpaciem, razem z wykupami gruntów, przekroczy 200 mln zł. Projekt w znacznym stopniu jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (85 proc.).

W pobliżu tej inwestycji prowadzony jest także remont drogi wojewódzkiej nr 765 Staszów-Osiek. W 2014 roku na ten cel trafi ok. 23,5 mln zł z budżetu województwa.

Ogłoszono przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec-Ćmielów. Jak powiedział Urbanowski, 8 stycznia zaplanowano otwarcie ofert. "Wtedy, oprócz wykonawcy, poznamy także koszty tej inwestycji" - dodał.

Na 2014 rok zaplanowano także zakończenie rozbudowy istniejącej obwodnicy Buska Zdroju oraz trasy nr 768 przez Działoszyce w powiecie pińczowskim. Obie inwestycje realizowane w ramach jednego projektu pochłoną w tym roku prawie 30 mln zł.

bEgXNNYt

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach będzie uczestniczył także w budowie ścieżek rowerowych Polski Wschodniej. Z 2000-km trasy przebiegającej przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, 190 km będzie przebiegało przez ostatni z wymienionych regionów.

W 2013 roku w województwie świętokrzyskim zakończono kluczowe projekty drogowe zaplanowane na okres programowania 2007-2013 - wśród nich wart około 220 mln zł świętokrzyski odcinek drogi wojewódzkiej nr 786 Kielce-Częstochowa oraz obwodnicę Końskich wraz z fragmentem drogi nr 728 za ponad 130 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

bEgXNNYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)