Notowania

drogi
26.04.2013 11:59

Monitoring na drogach ekspresowych i autostradach

Przy węźle Północ Autostradowej Obwodnicy Wrocławia do marca 2014 r. powstanie Centrum Zarządzania Ruchem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przy węźle Północ Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW) do marca 2014 r. powstanie Centrum Zarządzania Ruchem, które będzie monitorować ruch na drogach ekspresowych i autostradach południowej Polski.

Jak poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), oprócz Centrum Zarządzania Ruchem (CZR), przy AOW powstanie również Obwód Utrzymania Autostrady A8. Będzie to zaplecze dla służb utrzymujących AOW, trasę ekspresową S8 oraz w przyszłości drogę ekspresowa S5 (Wrocław-Poznań).

W ramach budowy Obwodu Utrzymania Autostrady A8 do tej pory powstały już m.in. magazyn na sól oraz wytwórnia solanki i środków likwidujących śliskość nawierzchni. W budowie jest parking dla pojazdów przewożących niebezpieczne ładunki.

Z kolei w ramach budowy CZR powstanie m.in. budynek administracyjny oraz posterunek policji. W przyszłości Centrum ma monitorować sytuację na drogach ekspresowych i autostradach południowej Polski.

"Autostrady i drogi ekspresowe południowej Polski zostaną objęte całodobowym monitoringiem, co pozwoli na sterowanie płynnością ruchu, wykrywanie lokalnych ograniczeń przepustowości (zatory, wypadki, kolizje) i sprawne uruchamianie odpowiednich procedur w zależności od zdarzenia. CZR będzie ściśle współpracować z Policją, Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Pożarną, Ratownictwem Medycznym oraz z Centrami Zarządzania Kryzysowego" - podała w komunikacie GDDKiA.

Jak powiedział w piątek PAP Michał Radoszko z biura prasowego wrocławskiego oddziału GDDKiA, budowa Centrum Zarządzania Ruchem ma się zakończyć w marcu 2014 r. Koszt całej inwestycji, czyli budowy Obwodu Utrzymania Autostrady A8 oraz CZR to 21 mln zł - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Obiecują 2 tysiące km autostrad do 2020 roku W najbliższych latach inwestycje w infrastrukturę transportową będą skoncentrowane przede wszystkim na ukończeniu już rozpoczętych projektów, dotyczących szczególnie budowy dróg, wraz z sukcesywnym zwiększaniem inwestycji w transport kolejowy.
Wszystkie zarzuty pod adresem Nowaka Zarzucają mu m.in., że nie umie zarządzać wielomiliardowymi inwestycjami w infrastrukturze.
Przybędzie płatnych dróg. Zobacz, dla kogo Prawie 140 kilometrów w styczniu i ponad drugie tyle pod koniec marca. W 2013 roku w Polsce przybędzie dróg płatnych.
Tagi: drogi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz