Notowania

kryzys strefy euro
12.01.2012 10:47

Monti zapowiedział rozmowy z Tuskiem

Premier Włoch Mario Monti zapowiedział rozmowy z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Nie podał, gdzie i kiedy dokładnie dojdzie do tych rozmów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Mario Monti zapowiedział dziś w Izbie Deputowanych, że wkrótce będzie rozmawiał z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Nie * *sprecyzował jednak , gdzie i kiedy dokładnie dojdzie do tych rozmów.

Występując w niższej izbie włoskiego parlamentu dzień po wizycie w Berlinie i rozmowach z kanclerz Niemiec Angelą Merkel premier poinformował także o swych najbliższych spotkaniach w ramach konsultacji europejskich.

_ - Będziemy kontaktować się z polskim premierem Tuskiem i premierem Belgii (Elio) Di Rupo w perspektywie szczytu strefy euro i posiedzenia ministrów finansów UE 23 i 24 stycznia oraz szczytu Rady Europejskiej 29 stycznia w Brukseli _ - stwierdził Monti.

Z uznaniem profesor Monti wypowiedział się o _ przydatnym _ jego zdaniu spojrzeniu Polski na strefę euro. Polskę wymienił obok Wielkiej Brytanii.

- _ Wielka Brytania i Polska, dwa wielkie kraje nie należą do strefy euro, ale jednak mają wizję wzrostu poprzez konkurencyjność i integrację rynków, która jest wizją korzystną dla nich, dla Włoch i dla gospodarki europejskiej _ - chwalił w przemówieniu premier Włoch.

O kryzysie finansowym czytaj w Money.pl
Mają najwyższe pensje w Europie, a protestują Izba Deputowanych zakwestionowała raport na temat zarobków parlamentarzystów, z którego wynika, że ich uposażenia są najwyższe w Europie.
Skończyła się dobra passa nowego premiera Liderzy skłóconych dotąd związków zawodowych połączyli siły i wyszli na ulice.
Bez tego byliby jak Grecja. A chcą zarządzać Podczas spotkania z prasą zagraniczną w Rzymie szef włoskiego rządu mówił o potrzebie przywrócenia wiarygodności Włoch.
Tagi: kryzys strefy euro, włochy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz