Notowania

wiadomości
29.11.2011 15:24

Moody's rozważa obniżenie ratingu długu 87 europejskich banków

# dochodzi wypowiedź przewodniczącego Rady Gospodarczej przy premierze Jana Krzysztofa Bieleckiego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź przewodniczącego Rady Gospodarczej przy premierze Jana Krzysztofa Bieleckiego #

29.11. Warszawa (PAP) - Agencja ratingowa Moody's Investors Service rozważa obniżenie ratingu długu 87 banków europejskich, w tym PKO BP - podała we wtorek agencja w komunikacie.

Potencjalne obniżenie ratingów miałoby odzwierciedlić brak wsparcia dla banków ze strony rządu.

Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki powiedział we wtorek dziennikarzom, że trudno znaleźć uzasadnienie dla umieszczenia PKO BP na liście Moody's.

"Jeżeli (agencja ratingowa - PAP) pogroziła palcem, to być może miało to związek z ryzykiem walutowym, które być może ten bank ma. Trudno jednak znaleźć uzasadnienie" - ocenił.

Dodał, że jest optymistą, co do sytuacji gospodarczej Polski. "Mój optymizm wynika z tego, że wierzę w stabilną działalność europejskich polityków oraz wierzę, że my jesteśmy krajem, który myślał o pewnych problemach, nawet wtedy, gdy inni o nich nie myśleli. Myśmy sięgali po elastyczną linię kredytową (z MFW - PAP), która daje stabilność finansowania przynajmniej w perspektywie jednego roku. Nikt wtedy o tym nie myślał, a wręcz nam to odradzano" - powiedział Bielecki.

Były premier zastrzegł jednak, że nie twierdzi, iż "Polska jest fantastycznie odporna na wszystkie wstrząsy". (PAP)

rbk/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz