Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: do 16 listopada oferty wiążące ws. prywatyzacji Polic i Puław

0
Podziel się:

Termin składania ofert wiążących na należące do Skarbu Państwa akcje
Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police został przedłużony do 16 listopada -
poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Termin składania ofert wiążących na należące do Skarbu Państwa akcje Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police został przedłużony do 16 listopada - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Wcześniej resort skarbu informował, że na oferty wiążące czeka do 11 października.

MSP zakwalifikowało pod koniec lipca do dalszego etapu prywatyzacji wszystkie podmioty, które złożyły oferty wstępne na zakup akcji Zakładów Azotowych Puławy oraz akcji Zakładów Chemicznych Police. Wcześniej do resortu wpłynęły cztery oferty wstępne na zakup akcji ZA Puławy oraz dwie w sprawie kupna akcji ZCh Police.

Jak mówił wcześniej PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz, po złożeniu ofert wiążących - zgodnie z rekomendacją doradcy prywatyzacyjnego - ministerstwo ma ujawnić nazwy podmiotów. "Na razie, by nie osłabiać naszej pozycji negocjacyjnej, nie podajemy nazw tych firm" - podkreślił. Tłumaczył też, że możliwe są dwa scenariusze: albo negocjacje równoległe, albo wybór podmiotu, który będzie miał wyłączność w negocjacjach.

Resort skarbu zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police. MSP zamierza sprzedać od 10 do 50,67 proc. ZA Puławy i od 10 do 59,41 proc. ZCh Police.

Zakłady Chemiczne "Police" S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.

Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40 proc. ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie; Puławy specjalizują się w melaminie.(PAP)

dol/ pad/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)