Notowania

msp
07.12.2009 17:10

MSP: nie odbędzie się czwartkowa aukcja Wiedzy Powszechnej

Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja 85 proc. udziałów warszawskiego wydawnictwa Wiedza Powszechna - poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja 85 proc. udziałów warszawskiego wydawnictwa Wiedza Powszechna - poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert. *

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów tej spółki. Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosiło 221 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Wiedza Powszechna to jedno z najstarszych polskich wydawnictw, które kieruje swoje publikacje m.in. do młodzieży szkolnej i akademickiej. Spółka koncentruje się na wydawaniu słowników, poradników językowych, rozmówek, podręczników, a także leksykonów i książek naukowych oraz popularnonaukowych.

Wydawnictwo prowadzi również dystrybucję swoich publikacji poprzez księgarnię wysyłkową, uczestnictwo w targach i kiermaszach. Oferta spółki trafia także do odbiorców zagranicznych, zarówno europejskich, jak i z obu Ameryk. Głównymi dostawcami wydawnictwa są zakłady graficzne w Poznaniu, Pabianicach, Warszawie i Białymstoku.

W ciągu ponad pięćdziesięciu lat działalności spółka wydała 5 tys. 457 tytułów w łącznym nakładzie około 107 mln 775 tys. egzemplarzy.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP. (PAP)

dol/ pad/ bk/

Tagi: msp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz