Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: rusza proces prywatyzacji PW Rzeczpospolita

0
Podziel się:

W drugiej połowie listopada zostanie
opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji Przedsiębiorstwa
Wydawniczego Rzeczpospolita, poprzez które skarb państwa ma
udziały w Presspublice - wydawcy dziennika "Rzeczpospolita".

W drugiej połowie listopada zostanie opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, poprzez które skarb państwa ma udziały w Presspublice - wydawcy dziennika "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Skarbu odstąpiło od wcześniejszego projektu prywatyzacji tej spółki poprzez giełdę - sprzedaż nastąpi po bezpośrednich rokowaniach z inwestorami.

"Ogłoszenie ukaże się w drugiej połowie listopada. Na razie za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - w tej chwili analizowane są dokumenty, które przedstawił resortowi doradca prywatyzacyjny (firma DBG). Myślę, że w najbliższym czasie będziemy mogli podać więcej szczegółów" - powiedział PAP w czwartek rzecznik MSP, Maciej Wewiór.

Do tej pory zainteresowanie kupnem udziałów w PW Rzeczpospolita wyraziły Axel Springer, Platforma Mediowa Point Group, a także większościowy udziałowiec Presspubliki - brytyjski fundusz inwestycyjny Mecom.

Wewiór podkreślił jednak, że na razie nie można mówić o żadnych inwestorach, "bo inwestorzy będą mogli się zgłaszać dopiero, kiedy zostanie ogłoszona prywatyzacja".

"Do tej pory mieliśmy do czynienia z listami intencyjnymi, potencjalni inwestorzy zgłaszali jedynie sygnały, że są zainteresowani kupnem tych udziałów. Zobaczymy czy oni wezmą udział w prywatyzacji" - powiedział rzecznik MSP.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita należy w 100 proc. do Skarbu Państwa. Jest ono właścicielem m.in. 49 proc. udziałów spółki Presspublica - wydawcy "Rzeczpospolitej", "Gazety Giełdy Parkiet" oraz "Życia Warszawy". Pozostałe udziały w Presspublice (51 proc.) należą do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom. (PAP)

js/ pz/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)