Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: Wydłużenie negocjacji w procesie prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa wydłużyło czas na negocjacje w procesie
prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Rozmowy z potencjalnym inwestorem
będą prowadzone do 21 grudnia br. - podał resort w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa wydłużyło czas na negocjacje w procesie prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Rozmowy z potencjalnym inwestorem będą prowadzone do 21 grudnia br. - podał resort w komunikacie.

Podmiot, który uzyskał wyłączność na negocjacje to konsorcjum firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarza Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa (Podkarpackie).

Spółki zostały wybrane po analizie oferty wiążącej, którą wspólnie złożyły.

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać prawie 90 proc. jej akcji. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu zainteresowany jest samorząd województwa podkarpackiego. W sierpniu sejmik przyjął w tej sprawie uchwałę intencyjną.

MSP z ubiegłym miesiącu poinformowało, że ewentualna możliwość komunalizacji spółek uzdrowiskowych, które są już w procesie prywatyzacji, jest możliwa "jedynie w przypadku niewynegocjowania z potencjalnym inwestorem satysfakcjonujących warunków sprzedaży akcji spółek i zamknięcia prowadzonych procesów prywatyzacji spółek bez rozstrzygnięcia".

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób. (PAP)

huk/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)