Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: wynik głosowania komisji PE ws. łupków - korzystny dla Polski

0
Podziel się

Wynik wtorkowego głosowania komisji Parlamentu Europejskiego w sprawie gazu
łupkowego jest pozytywny dla Polski - uważa minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

bDmWhmHV

Wynik wtorkowego głosowania komisji Parlamentu Europejskiego w sprawie gazu łupkowego jest pozytywny dla Polski - uważa minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Komisja Parlamentu Europejskiego ds. energii niewielką większością poparła we wtorek raport, który jest korzystny dla zwolenników gazu łupkowego.

W raporcie komisji PE podkreślono korzyści, jakie mogą płynąć z wydobycia gazu łupkowego dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego UE. Przeciwnicy - m.in. Zieloni i część liberałów - chcą obostrzenia wydobycia gazu łupkowego w UE, a najzagorzalsi przeciwnicy - nawet zakazu wydobycia.

bDmWhmHX

"Zgadzam się z głównymi tezami raportu, w szczególności dotyczącymi konieczności budowania rynku gazu w oparciu o własne wydobycie oraz tymi, że gaz z łupków może być receptą na surowcową zależność od zewnętrznych dostawców" - skomentował Budzanowski.

Minister dodał, że raport nie został przyjęty jednogłośnie, a kolejne głosowanie odbędzie się w środę. We wtorek raport poparło we wtorek 32 europosłów komisji, a przeciw było 23.

Zdaniem szefa resortu skarbu, pozytywna decyzja Komisji nie zwalnia Polski z rzetelnego informowania opinii publicznej i gotowości na wyjaśnienie wszystkich pojawiających się wątpliwości. Budzanowski podkreślił, że "projekt narodowy nie jest wymierzony przeciwko komukolwiek. Wprost przeciwnie - z dobrodziejstw gazu z łupków mogą skorzystać wszyscy" - zaznaczył.

Oba raporty w sprawie gazu łupkowego: wtorkowy raport komisji PE ds. energii oraz raport, nad którym w środę będzie głosowała komisja PE ds. środowiska, będą poddane pod głosowanie przez cały PE jeszcze w tym roku. (PAP)

bDmWhmId

jzi/ awy/ mki/ drag/ gma/

bDmWhmIy
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)