Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP zaprosiło inwestorów do przetargu ws. Sklejki-Pisz

0
Podziel się

Minister skarbu zaprosił inwestorów do przetargu w sprawie kupna akcji
fabryki "Sklejka-Pisz" w Piszu (Warmińsko-mazurskie), stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego
spółki - poinformował resort skarbu. Inwestorzy mogą składać oferty do końca czerwca.

bEglyTrF

Minister skarbu zaprosił inwestorów do przetargu w sprawie kupna akcji fabryki "Sklejka-Pisz" w Piszu (Warmińsko-mazurskie), stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował resort skarbu. Inwestorzy mogą składać oferty do końca czerwca.

Resort skarbu poinformował, że w przetargu mogą brać udział zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne. Uprawnionym pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji.

Ministerstwo skarbu dodało, że wybór najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić w ciągu 30 dni roboczych od ostatecznego terminu składania ofert przez potencjalnych inwestorów.

bEglyTrH

Skarb Państwa ma 100 proc. akcji spółki w Piszu. Jest ona liderem polskiego rynku sklejki i odpowiada za jedną czwartą produkcji w kraju.

Fabryka produkuje także listwy sklejkowe oraz płytę stolarską. Specjalizuje się też w produkcji wysokiej jakości m.in. sklejki brzozowej i sosnowej. Wyroby produkowane są z drewna krajowego i egzotycznego.

Około 70 proc. swoich wyrobów fabryka sprzedaje za granicę. Sklejka-Pisz wciąż inwestuje w rozwój podstawowej działalności, czyli w produkcję sklejki płaskiej i jej dalszy przerób, która przynosi przedsiębiorstwu 85 proc. przychodów.

Strategia spółki zakłada umocnienie pozycji europejskiego producenta sklejek oraz zapewnienie dobrych, bezpiecznych warunków pracy.(PAP)

bEglyTrN

dol/ je/ jbr/

bEglyTsi
msp
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)